Ознакою дефіциту вітаміну D назвали стан очей

LHealth.info

Дефіцит вітаміну D – поширене явище. Зокрема, згідно з оглядом 2020 року, з нестачею речовини стикаються 50% населення планети. Вчені відзначають, що це досить тривожні цифри, враховуючи, що вітамін відіграє важливу роль у підтримці здоров’я.

Головними симптомами його дефіциту вважаються м’язова слабкість, біль в кістках і зміна настрою. Однак є ще одна ознака, який може вказати на стан. Це синдром сухого ока. Як показали дослідження, вітамін D захищає здоров’я очей, в тому числі запобігаючи їх вікові захворювання. Вважається, що цей ефект пов’язаний зі здатністю речовини стимулювати клітинну комунікацію в органі зору.

Коли рівень вітаміну падає нижче допустимого, вироблення слізної рідини на поверхні ока може знизитися, що призведе до його сухості. “Синдром сухого ока – поширене захворювання, яке виникає, коли в очах не виробляється достатньо сліз або вони випаровуються занадто швидко”, – пояснили в NHS.

Прогресуючий стан характеризується відчуттям поколювання, печіння або дряпання в очах, а також чутливістю до світла і почервонінням. “Сухе око і порушення функції слізної рідини у пацієнтів з дефіцитом вітаміну D можуть вказувати на його захисну роль у розвитку синдрому, ймовірно, за рахунок здатності вітаміну зменшувати запалення поверхні ока”, – пояснили вчені.