Гречаний мед: користь та шкода

Наша мама
Розрізняють два сорти меду: монофлерний та поліфлерний, що відрізняються один від одного збором медоносного нектару.

Монофлерний мед виходить за допомогою меду, зібраного смугастими трудівниками з однієї медоносної рослини, а поліфлерний - з двох або більше медоносів різнотравних.

Серед монофлерних сортів меду, одержуваних починаючи з кінця червня і закінчуючи початком серпня, хотілося б відзначити гречаний мед, зібраний з цвітіння гречки – один із найдостойніших, корисних та ароматних продуктів.

Цей унікальний вигляд популярний ще з давніх-давен, завдяки своїм цілющим властивостям, що мають величезний успіх не тільки в народній, але і в традиційній медицині. Але, крім лікувальних якостей, гречаний мед користується великим попитом серед дорослих та дітей, як вишукані ласощі з неповторним чарівним смаком.

До речі, якщо говорити про смак і запах благородного медового гречаного продукту, то даний мед без сумнівів неможливо сплутати з будь-яким іншим сортом, оскільки він має особливий терпкий присмак, який грайливо лоскоче горло і залишає легкий післясмак, що супроводжується деяким першінням.

При покупці гречаного меду слід звернути увагу на його колір. Він може змінюватись у різній колірній гамі – починаючи від різноманітних відтінків червоного і закінчуючи яскраво вираженим темно-коричневим кольором, а все завдяки гречці, що містить чималу кількість заліза.

Гречаний мед починає кристалізуватися вже через місяць після збирання врожаю, тому має більш тривалий термін зберігання, ніж інші сорти – відповідно в сухому прохолодному місці та щільно закритому посуді.

Даний вид меду є справжнім джерелом корисних вітамінів, мінералів, макро та мікроелементів.

Він містить амінокислоти, глюкозу, левулезу (фруктоза, яка присутня майже у всіх солодких ягодах і плодах), білки, а найголовніше залізо (його вміст у даному сорті переважає у кілька разів, ніж у світлих сортах).

Є ефективним протизастудним засобом – підвищує імунітет та бореться із різними захворюваннями дихальних шляхів та інших вірусів.

Корисний вагітним жінкам і грудьми, що годують, маленьким дітям - зміцнює організм і бореться з недугами, активізує обмінні процеси.

Мед нормалізує тиск, налагоджує роботу нирок та кишечника.

Рекомендується при авітамінозі, анемії та втрати крові.

Служить як незамінний антисептик – дуже добре допомагає при виразках, гнійних ранах, фурункулах та багатьох інших шкірних висипаннях та хворобах.

Ефективний для підтримки відмінної роботи головного мозку – завдяки глюкозі та фруктозі, бадьорить і надає людині нових сил.

Є відмінним заспокійливим засобом – допомагає від безсоння, розслаблює та сприяє спокійному, довгому, глибокому сну.

Використовують для лікування гіпертонії, захворювання сітківки ока та променевої хвороби.

Не варто забувати, що саме гречаний мед має особливо яскраво виражені ферменти, тому до його використання та застосування варто поставитися досить уважно та акуратно – він, як ніякий інший мед, здатний викликати алергічну реакцію!

Обов'язково рекомендується заздалегідь проконсультуватися з лікарем людям, які страждають на цукровий діабет і дітям з діатезом або золотухою.