Свята 23 листопада: факти, традиції, іменини

Версия

У григоріанському календарі 23 листопада – 327-й день року. До кінця року залишається 38 днів. Про це повідомляє сайт «Версія» з посиланням на Korrespondent.net. Які свята 23 листопада в Україні та світі Міжнародний день акварелі

День імідж-консультанта

День встання з тієї ноги

День собак та доброти

День боротьби з безкарністю Які події відбулися 23 листопада 1869 — у Шотландії спущено на воду легендарний кліпер Катті Сарк.

1708 — РПЦ з політичних міркувань піддає анафемі українського гетьмана Івана Мазепу.

1954 — у США компанія Дженерал Моторс випустила свій 50-мільйонний автомобіль, це був позолочений двомісний закритий Chevrolet.

1971 — Китай стає постійним членом Ради Безпеки ООН.

1994 — під час експедиції спортсменів з альпіністського клубу Одеса в Гімалаях було встановлено прапор України.

1996 — закінчилася перша російсько-чеченська війна.

2004 — день народження комп’ютерної гри World of Warcraft. Хто народився 23 листопада 912 рік – перший імператор Римської імперії Оттон I Великий.

1527 — історик, письменник Лі Чжі.

1871 — український військовий діяч, генерал-чотар УДА Антон Кравс.

1896 рік – український піаніст та композитор Віктор Косенко.

1908 — дитячий письменник-прозаїк, автор трилогії Незнайка, драматург Микола Носов.

1966 — французький актор Венсан Кассель.

1979 — британська модель Келлі Брук.

1992 — американська співачка Майлі Сайрус. Народні та церковні свята Цього дня православна церква вшановує пам’ять святого великомученика Георгія Побідоносця. Він виріс у християнській сім’ї. Його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, коли Георгій був ще дитиною. Мати, яка володіла маєтками в Палестині, переселилася із сином на батьківщину. Його колесували (ламали великі кістки в тілі, а потім прив’язували бранця до колеса і залишали вмирати), але Георгій повстав зціленим. Потім його обезголовили. Традиції та обряди У народі цього дня зранку до церкви приносили хліб із сіллю і годували ними худобу, щоб вони легше пережили зиму. Прикмети Вранці іній – до морозу.

Сильний вітер — до похолодання та хуртовини.

Якщо іній упав увечері, буде сильний снігопад;

Горобці ховаються у траві – до снігової зими. Що не можна робити Строго заборонено їхати у далеку дорогу.

Давати в борг сусідам.

Починати нові справи. У кого сьогодні іменини Іменини 23 листопада відзначають: Єфрем, Терентій, Борис, Орест, Ганна, Микола, Денис, Олександр, Георгій, Костянтин, Ольга, Олексій, Петро, ​​Іван, Михайло.