Як батькам знайти інформацію про заклад освіти – інструкція від освітнього омбудсмена

Педагогічна преса

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов опублікував рекомендації для батьків, які обирають освітній заклад для своєї дитини та шукають інформацію про нього в інтернеті.

Прочитати їх повністю можна за цим посиланням.

Горбачов радить спершу ознайомитися із сайтом школи чи садочка. Закон України “Про освіту” зобов’язує комунальні та державні навчальні заклади оприлюднювати на своїх сайтах інформацію про:

Якщо в школи немає сайту, то інформація має бути опублікована на сайті засновника.

Також інформацію про заклад можна знайти у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Вона дає змогу перевірити інформацію про заклад освіти за назвою або адресою. Зокрема:

Освітній омбудсмен наголошує, що дані в ЄДЕБО не завжди достовірні, оскільки вони можуть бути не підтверджені управлінням освіти. Назви закладів з непідтвердженими даними позначаються червоним кольором.

Ще одне джерело, яке можна використати, – Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.Інформацію з нього також можна знайти в Youcontrol чи Опендатабот.

Деякі міста впровадили освітні карти-ресурси, на яких можна дізнатися загальну інформацію про заклад, наповнюваність, будівельно-технічні характеристики, фінансове забезпечення тощо.

Наразі омбудсмену відомо відомо про два таких сервіси:

Також є інші ресурси, що збрають фінансову інформацію за закладами освіти:

Якщо ви бачите, що інформація про закупівлю не відповідає дійсності – наприклад, ремонт школи відбувся лише на папері, був неякісним, або ж оголошений тендер містить порушення, – можете залишити відгук на порталі DOZORRO. У разі виявлення порушення цю інформацію скерують до правоохоронних та органів контролю.

Ілюстрація: Служба освітнього омбудсмена

Нова українська школа.