Як допомогти дитині вивчити цифри?

Наша мама
Як вивчити цифри, якщо дитина їх плутає? Що робити, якщо цифру називає, але не може показати? Ці способи допоможуть вирішити ці проблеми.

На думку педагогів, до трьох років немає сенсу вчити цифри. Дитина не розуміє, яка між ними різниця, тому що її мозок просто не дозрів для порівняльного аналізу. Але якщо цікавиться, звісно, можна й треба пояснювати, де якась цифра.

У віці 3-6 років варто віддавати перевагу ігровим формам навчання. Дитині необхідна весела та захоплююча гра, інакше ви ризикуєте отримати негативне сприйняття навчального процесу, і це буде складно подолати (особливо у початковій школі).

Пропонуємо цікаві ігри для вивчення цифр:

1.Хто сховався?
Намалюйте цифру на аркуші А4. Загніть частину цифри так, щоб дитина вгадувала, яка ця цифра.

2.Якої цифри не вистачає?
Розкладіть фігурні цифри або просто роздруківки – покажіть їх дитині. Тепер попросіть малюка відвернутися або заплющити очі. Сховайте одну із цифр. Тепер нехай дитина визначить, якої цифри не вистачає.

3.Вірші-асоціації
Постарайтеся підібрати до кожної цифри цікавий вірш, що легко запам'ятовується. Не треба поем, звичайний римований чотиривірш піде на «ура».

4.Розмальовки
Для математика-початківця всі цифри на один раз. Тому наше завдання – зробити асоціативний образ цифри, щоб її було легко запам'ятати. В Інтернеті дуже багато різноманітних малюнків-підказок. Наприклад, як намалювати трійку-кота чи одиницю-змію. Малюйте, робіть все, щоб було весело.

5.Вуличні ігри
Намалюйте крейдою на асфальті багатоповерховий будинок – з вікнами, балконами та під'їздами. Нехай дитина стрибне, наприклад, на другий поверх або у третє вікно.