Міжнародний день шевця та День боротьби з ожирінням: 26 листопада в історії

Галицький кореспондент

Цього дня світ відзначає Міжнародний день шевця, День перевертання світу, День боротьби з ожирінням, Всесвітній день інформації.

У США – День торта, День нагадування про покупки, День сімейної історії здоров’я, День жалоби, у Монголії – День проголошення республіки, в Індії – День Конституції.

Православна церква 26 листопада вшановує пам’ять святого Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського. У народі говорили, що на Златоуста все перестає рости, завмирає природа, земля покривається снігом, що нагадує людям про настання зими.

Цього дня:

У 1922 році британські археологи лорд Карнарвон і Говард Картер стали першими за останні 3 тисячі років людьми, що увійшли в усипальницю єгипетського фараона Тутанхамона. З цього дня під керівництвом Картера почались капітальні розкопки, котрі тривали декілька років. У чотирикімнатній усипальниці були знайдені тисячі унікальних предметів старовини, найціннішим з котрих виявився кам’яний саркофаг, в котрому містилися три, вкладені одна в одну, труни, в найменшій з котрих, зробленій з чистого золота, знаходилась мумія 18-літнього фараона Тутанхамона. Сьогодні більшість із цих знахідок зберігаються в Каїрському музеї.

1944 рік — в Мукачевому, на I з’їзді Народних комітетів було ухвалено маніфест про возз’єднання Закарпаття з Радянською Україною і про вихід його зі складу Чехословаччини.

1965 року був запущений перший французький супутник “Asterix“. З космодрому на півдні Алжиру в пустелі Сахара, Франція запустила штучний супутник “Asterix-1” масою 42 кілограми, виведений на орбіту ракетою “Diamant-A”, і стала третьою у світі космічною державою. І супутник і ракета-носій були створені в Національному центрі космічних досліджень (CNES), створеному в 1962 році за ініціативою президента Шарля де Голля.

В 1966-му в Бретанії (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу в світі приливну електростанцію.

1976 — у США зареєстрована торгова марка «Майкрософт»

1977-й — у Львові відкрито пам’ятник першодрукареві Івану Федорову.

1988 — відбувся старт пілотованого космічного апарату «Союз ТМ-7» з міжнародним екіпажем.

2005 — введення дня пам’яті жертв голодомору 1932—1933 років (відзначається кожної останньої суботи листопада).

За матеріалами ТСН.