Цьогоріч 26 листопада святкують "чорну п’ятницю"

UNN

Цьогоріч на 26 листопада припадає Чорна п'ятниця, а віряни відзначають День пам'яті святителя Іоанна Золотоуста. А у світі відзначають Всесвітній день інформації.

Чорна п’ятниця

“Чорна п’ятниця” — п’ятниця після Дня подяки у США. З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів. Оскільки День подяки припадає на четвертий четвер листопада, “чорна п’ятниця” випадає в проміжок часу з 23 по 29 листопада.

Чорна п’ятниця не є офіційним святом, але багато працівників у цей день беруть вихідний, за винятком співробітників роздрібної торгівлі, оскільки цього дня потік покупців істотно зростає.

Крім того, щороку в четверту п’ятницю листопада люди в багатьох країнах світу на добу відмовляються від будь-яких покупок, нагадуючи собі про те, що надмірне споживання — небезпечна тенденція.

У Чорну п’ятницю зазвичай магазини відкриваються дуже рано — о 5 ранку, а деякі великі торговельні мережі опівночі. Першим покупцям пропонують серйозні знижки — це робиться для того, щоб залучити якомога більше покупців.

Релігійні свята

За релігійним календарем сьогодні, 26 листопада, у народі Златоуст — на честь святого Іоанна Златоуста, одного з трьох Вселенських святителів та вчителів. Святому молилися за справедливий суд над хабарниками та ошуканцями. Також до Златоуста зверталися по допомогу, якщо в дітей був дефект промови.

У п’ятницю, 26 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Герман та Іван.