Як почистити праску від накипу: 5 ефективних засобів

META

Сучасні праски досить стійкі до різного роду забруднень та агресивних впливів. Кожна модель цього приладу оснащена функцією самоочищення від накипу та вапна. Проте трапляються такі неприємні моменти, коли при прасуванні з праски виділяється бруд, який псує одяг.

Читайте також: Як правильно прати одяг

Про те, які бувають причини утворення накипу на прасці та як позбутися його забруднень, читайте у статті Meta.ua.

Накип утворюється при функції відпарювання, коли вода перетворюється на пару. Такі відкладення, що накопичуються всередині праски, можуть погано впливати на роботу пристрою.

Причини утворення накипу

Варто додати, що найчастіше в інструкції виробник вказує, що в ємність праски необхідно заливати дистильовану воду. Багато хто не звертає уваги на цю рекомендацію і ллє водопровідну воду. Через це і утворюється накип. Справа в тому, що він складається з мінеральних відкладень (солей, кальцію та магнію), які ефективно розчиняють кислоти.

Зрозуміти, що для праски вже настав час її чистити, можна по брудній воді, яку випускає під час прасування. Якщо відкладати чистку праски "у довгий ящик", то солі просто заб'ють отвори, а пристрій перестане працювати. Тому потрібно своєчасно чистити прилад від білого нальоту. Як і чим це зробити, розкажемо далі.

Як почистити праску від накипуФункція самоочищення

Сучасні моделі зазвичай оснащені цією функцією. Також деякі пристрої мають режим, який стежить за кількістю нальоту всередині, і коли його стає занадто багато пристрій сповіщає про це власника спеціальним звуковим сигналом або миготливою лампочкою.

Перегляньте інструкцію, в ній зазвичай докладно написано, як користуватися режимом самоочищення. Про всяк випадок ми його вам продублюємо:

Самоочищення варто проводити раз на 30-60 днів.

Як почистити праску народними засобами1. За допомогою лимонної кислоти

Кожна господиня має десяток рецептів із цим засобом. "Лимонкою" можна почистити пральну машину, позбутися накипу на чайнику та видалити забруднення з праски.

2. За допомогою оцту3. За допомогою газованої води

До її складу входять кислоти, що сприяють розчиненню накипу. Налийте газовану воду в резервуар, нагрійте праску до максимуму і далі повторіть той же алгоритм дій.

4. За допомогою простого олівця

Таким чином отвори приладу та його поверхня поступово очистяться від бруду та нальоту.

5. За допомогою зубної пасти

Знаючи елементарні правила догляду та поради щодо очищення праски, можна продовжити термін служби приладу і навіть повернути йому первозданний вигляд.