Усе про 11 січня: свято, іменини, прикмети і пам’ятні дати

NTA

11 січня – 11-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 354 дні (355 днів — у високосні роки).

Цього дня молодь проводила час на вечорницях, обговорювали Різдво, хвалилися наколядованим. А загалом наші предки 11 січня любили проводити вдома, лежачи на печі або лежанці, та розповідаючи своїм дітям казки.

Яке свято 11 січня в Україні та світі

Всесвітній день «дякую». Існує дві версії заснування цього свята. За однією свято започаткувала ООН, за іншою – ЮНЕСКО. Щоправда, є ще варіант, що Міжнародний день “Дякую” запустила одна із фірм, яка виготовляла вітальні листівки. Таким чином хотіли збільшити свої прибутки. Коли вперше у світі відзначали цей день, не відомо. Воно з’явилося на початку 2000 років. Традиція святкування проста й очевидна – дякуйте іншим за все добре. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, які додають позитивної енергетики, зігрівають і підтримують.

Красиві слова подяки

Дуже дякую тобі! Насправді ніяких слів не вистачить, щоб повною мірою висловити мою подяку тобі. Хочу, щоб ти просто це відчув. Адже справжні почуття не в словах, а в душі!

***

Є люди, які роблять цей світ добрішим. Ти ставишся саме до таких. Як же добре, що ти є! Ця думка зігріває мене у важкі хвилини і у хвилини щастя. Згадуючи тебе, я подумки шепочу: “спасибі!”

***

Дякую від щирого серця за розуміння, за добросердечність, чуйність, щирість, підтримку! Приємно знати, що такі люди є поруч. Бажаю процвітання, добра, благополуччя, гармонії і щастя!

***

Щиро, від щирого серця, дякую за допомогу, своєчасну і таку необхідну. Нехай повернеться вам добро здоров’ям, благополуччям, щедрими руками допомоги в потрібну годину. Дякую за все!

***

Всесвітній день скетчноутингу. Цього дня спільнота авторів, які створюють скетчі (коротка форма, ескіз, коротка комедійна п’єска на 2-3 персонажі) , збирається для того, щоб обмінятися досвідом. Скетчноутинг – це нотатки, які допомагають легше запам’ятати інформацію, висловити свої ідеї. Свято запровадили власники компанії Sketchnote Army Мауро Тозеллі та Майк Роде. Цей день з’явився у 2016 році.

День таємного приятеля або дружніх секретів. Це людина, яка слухає ваші секрети і надійно їх зберігає. Історію створення свята ніхто не знає, але цей день – чудова можливість підтримати один одного, підкреслити свої товариські почуття до іншої людини.

Міжнародний день рівності на роботі. Головною метою цього свята є заохочення різноманіття робочих місць, боротьба з дискримінацією за ознакою статі, віку, релігії чи раси, яка ще досі існує у світі. Цей день вперше відсвяткували 2017 року в Лондоні в Leadenhall Building.

Яке свято ще відзначають у світі: День кавових мрій;

Албанія. День республіки (з 1946 року);

Туніс. День захисту дітей;

Марокко. День маніфесту Незалежності;

День “Дізнайся своє ім’я на азбуці Морзе”;

День німецьких яблук.

США. День обізнаності про торгівлю людьми, День «Дівчатка обіймають хлопчиків», День очищення свого столу, День небезпеки сигарет для вашого здоров’я, День молока, День стрибання по калюжах і окроплення друзів, «День дізнайтеся своє ім’я в абетці Морзе», День коктейлю «Гарячий Тодді»;

Японія – День повноліття, Церемонія «відкриття дзеркала»;

Непал – Національний день об’єднання 11 січня, яке сьогодні церковне свято

Православна церква 11 січня вшановує пам’ять 14 тисяч убитих за розпорядженням Ірода немовлят. Інші назви дня: «Страшний день», «Страшний вечір», «Мученики». Історія про немовлят, які були вбиті у Вифлеємі, відома з Євангелія від Матвія. Тут розповідається про східних волхвів, які побачили на небі яскраву зірку та зрозуміли, що народився новий “Цар” в Юдеї. Вони направилися до Єрусалима і попросили царя Ірода показати їм путь до нового правителя, вважаючи, що немовля є спадкоємцем Ірода. Цар злякався конкуренції і наказав у люті вбити всіх дітей віком до 2 років. Згідно з даними, у Вифлеємі та його околицях тоді вбили близько 14 тисяч хлопчиків. Марія, Йосип отримали попередження від Ангела, тож з малим Ісусом встигли втекти в Єгипет до початку бійні.

Попри те, що вбиті немовлята не усвідомлювали події тих часів і навіть не знали Ісуса Христа, церква вважає їх мучениками.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 11 січня

Іменини відзначають: Марко, Іван, Тадей, Георгій, Веніамін, Лаврентій, Ганна, Юрій. Привітання з Днем Ангела

Хай Ангел на іменини

Здійснить всі бажання,

Несе щастя щохвилини,

Успіх й процвітання.

Радістю життя вквітчає

І додасть здоров’я,

Мудрістю благословляє,

Добром і любов’ю!

***

Нехай в день ангела красою квітне світ,

Стають життям усі найкращі мрії,

Нехай дарує доля сотню літ,

У щасті й радості, любові та надії!

Талісман людей, народжених 11 січня, – геліотроп. Це недорогий камінь, який використовується в створенні прикрас. Назва з грецької мови перекладається як “той, що повертається за сонцем”. А в Єгипті вважали, що цей камінь відчиняє всі двері, його власнику не можливо відмовити.

Цього дня народилися: 1755— Александер Гамільтон, один з батьків-засновників США, перший секретар казначейства США.

1807— Езра Корнелл, американський бізнесмен, винахідник, філантроп. Поряд з Андрю Діксоном Уайтом є співзасновником Корнелльського університету.

1859— Джордж Керзон, британський політик, який визначив у 1919 році східну межу польських земель — «Лінію Керзона». Саме вона стала основою для сучасного українсько-польського кордону.

1906— Йосиф Кладочний, український греко-католицький священник, близький друг Андрея Шептицького

1906— Альберт Гофманн, швейцарський хімік і літератор, широко відомий як «батько-винахідник» наркотику ЛСД.

1913— Василь Кук, український військовий діяч, генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА з 1950 (після загибелі Р. Шухевича).

1958— Дерюгіна Ірина Іванівна, художня гімнастка, тренерка.

1958— Тревор Тейлор, співак, музикант, музичний продюсер, автор пісень, один з лід-вокалістів гурту Bad Boys Blue.

1972— Аманда Піт, американська кіноакторка («Дев’ять ярдів», «Кохання за правилами і без», «Більше, ніж любов»).

1983— Адріан Сутіл, німецький автогонщик, пілот Формули-1.

1985— Кадзукі Накадзіма, японський автогонщик, пілот Формули-1. Цього дня померли: 1055— Костянтин IX Мономах, візантійський імператор. У 1043 відбувся останній похід київської дружини на чолі з Володимиром Ярославичем на Константинополь, що завершився укладенням в 1046-47 мирного договору між Візантією і Київською Руссю, який був закріплений шлюбом сина Ярослава Мудрого Всеволода з родичкою (можливо дочкою) Констянтина IX Мономаха Анною (Марією).

1647— Петро Могила, святий, політичний, церковний і освітній діяч України, з 1633 по 1647 роки митрополит Київський і Галицький.

1762— Луї-Франсуа Рубільяк, французький скульптор, який працював в Англії; один з чотирьох найвідоміших скульпторів Лондону, представників рококо.

1843— Френсіс Скотт Кі, американський юрист та поет, автор тексту державного Гімну США

1888— Осип-Юрій Федькович (Гординський), письменник романтичного напряму, автор віршів, балад, поем.

1901— Степан Ніс, український фольклорист, етнограф і письменник

1916— Лесь Мартович український письменник-сатирик, правник і громадський діяч, доктор права.

1928— Томас Гарді, англійський романіст, новеліст та поет.

1938— Лангемак Георгій Еріхович, український радянський учений, один із піонерів ракетної техніки й один з основних авторів реактивного міномета «Катюша». Увів у науковий обіг термін «космонавтика». Репресований.

1941— Емануїл Ласкер, німецький шахіст, математик і філософ. Другий чемпіон світу з шахів. Володів титулом 27 років, що є досі непобитим рекордом.

1998— Борис Нечерда, український поет-шістдесятник.

2002— Анрі Верней, французький режисер і сценарист.

2003— Моріс Піала, французький кінорежисер, сценарист та актор.

2008— Едмунд Гіларі, новозеландський дослідник та альпініст, першим разом з Тенсінгом Норгеєм підкорив Еверест (1953 р.).

2010— Ерік Ромер, французький кінорежисер.

2015— Аніта Екберг, шведська фотомодель, актриса і секс-символ. Що цього дня не можна робити 11 січня заборонялося випускати з дому дітей, бо вважалося, що на них полює нечисть.

Не можна було ходити до лісу. Також не рекомендували виходити з дому без нагальної потреби.

11 січня не бралися за важливі справи, бо успіху це не принесе.

Бажано не допускати негативних думок.

Не варто йти на невиправдані ризики.

Не варто дозволяти іншим втягувати вас у суперечки та конфліктні ситуації. Народні прикмети і традиції 11 січня якщо тепла погода, то весна буде ранньою і теплою;

якщо 11 січня розпалити багаття у дворі біля будинку, то, предки вірили, що з дровами згорять печалі та прикрощі;

якщо цього дня почалася заметіль, то липень буде похмурим;

якщо кінь спить стоячи, то скоро почнуться морози, а якщо лягає на землю – до відлиги;

якщо дим іде стовпом, то очікуйте холодів, стелиться – піде дощ чи сніг;

якщо сніг падає великими пластівцями, то буде потепління;

дме північний вітер і небо безхмарне – настануть холоди;

низько пливуть хмари – на холодну погоду;

шумить ліс – прийде тепло.

цього дня безхмарно – до сильних морозів;

яскраві зірки – до холодів. Календар важливих подій в Україні та світі 11 січня: 49 до н. е.— Юлій Цезар перейшов Рубікон разом зі своєю армією, ввівши Римську республіку в стан війни

630— мусульмани на чолі з пророком Магометом завоювали Мекку в курайшитів (вірогідна дата)

1569— перша згадана в історії лотерея в Англії. Відбулася в будівлі собору Св. Павла

1693— землетрус та цунамі на Сицилії пошкодили 70 міст та спричинили близько 60 тис. жертв.

1775— вперше в США єврей (Френсіс Сальвадор) був обраний на державну посаду. Це сталося в штаті Південна Кароліна.

1785— Нью-Йорк став столицею США (до 1790).

1787— Вільям Гершель відкрив два супутники планети Уран — Титанію та Оберон.

1803— Монро і Лівінгстон вирушили в морську подорож із США в Париж, маючи на меті купити Новий Орлеан, внаслідок чого США придбали весь штат Луїзіана.

1909— із Нью-Йорка у Філадельфію вирушають учасниці перших жіночих автоперегонів.

1919— у Радянській Росії введена продрозверстка (обов’язкова здача селянами державі надлишків хліба).

1922— у Торонто (Канада) завдяки науковій роботі Ф. Бантинга, Ч. Беста і Дж. Маклеода вперше застосований інсулін для лікування діабету: 14-річний канадець Леонард Томпсон став першою у світі людиною, яку врятували за допомогою інсуліну.

1923— у зв’язку з невиплатою Німеччиною репарацій, встановлених Версальським договором, французькі та бельгійські війська зайняли Рурську область, де видобувалось 70 % німецького вугілля.

1935— американка Амелія Ерхарт розпочала переліт через Тихий океан. Вона першою у світі самостійно подолала відстань від Гавайських островів до Окленду, штат Каліфорнія.

1946— в Албанії скасована монархія і проголошена народна соціалістична республіка, якою до 1985 р. керував сталініст Енвер Ходжа.

1971— американський журналіст Дон Гефлер започаткував термін Кремнієва долина, коли він почав публікувати серію статей під назвою «Кремнієва долина США».

1972— після перемоги у війні за незалежність Східний Пакистан перейменований на Бангладеш.

1981— команда з трьох британців під керівництвом сера Ренальфа Фіннеса завершила найдовшу за відстанню і найкоротшу за тривалістю експедицію через Антарктику, досягнувши базу Скотта після 75 днів шляху; було пройдено 2 тисячі 500 миль.

1994— уряд Ірландії скасував заборону на теле- і радіомовлення представників ІРА та Шинн Фейн. У Північній Ірландії відповідна заборона скасована 16 вересня.