Як навчити дитину агукати?

Наша мама
У віці 2-3 місяців більшість дітей говорять своє перше "Агу"- це їхній перший, власний тип мови.

Молодим батькам, звичайно, не терпиться, щоб малюк скоріше заговорив, нехай навіть на своїй не зовсім зрозумілій "мові". Ось найпростіші та найдієвіші способи, як ви можете йому допомогти.

1. Більше розмовляйте з дитиною. Не примушуйте себе говорити безупинно, але намагайтеся частіше коментувати свої дії та озвучувати навколишні предмети.

2. Забезпечте малюка тактильним контактом. Гладьте ручки, ніжки, пальчики, робіть легкий масаж. Навіть без спеціальних походів до дитячого масажиста такі маніпуляції мають значний ефект на дитину, допомагають її фізичному та емоційному розвитку.

3. Читайте малюку книжки. Покладіть малюка на спину, ляжте поруч із ним і відкрийте книжку з барвистими малюнками. Краще, якщо книга у віршах, т.к. малюкам подобається мелодійне, переливається, ритмічна мова.

Малюка до року батьки повинні щомісяця показувати його педіатру. Якщо ви помітили, що, незважаючи на всі старання, дитина не агукає і не лепече, обов'язково порадьтеся з лікарем, щоб він направив вас до відповідного профільного фахівця.