4 ключові звички довгожителів

Newsyou

За даними Національного Інституту Старіння (NIH), однією з ключових звичок людей-довгожителів є самостійне виконання рутинних справ, що вимагає фізичної активності. Експерти відзначають, що довге життя може бути приємною тільки в тому випадку, якщо людина має досить хорошим здоров’ям, щоб насолоджуватися нею. Фахівці з NIH назвали чотири ключові звички, які не тільки підвищують шанси стати довгожителем, але і сприяють здоровому старінню, передає Express.

Фізична активність. Вчені констатують, що регулярні заняття спортом і фізичні вправи знижують ризик захворювань та інвалідності, які часто виникають з віком. Вправи на рівновагу допомагають запобігти падінням, які є основною причиною інвалідності в літньому віці.

Силові вправи допомагають наростити м’язи, знижують ризик остеопорозу.

Вправи на розтяжку корисні для збереження гнучкості тіла. Крім тренувань, дуже корисна повсякденна діяльність, що змушує людину бути рухливим.

“Повсякденні заняття – наприклад, прогулянки, робота в саду, підйом по сходах замість ліфта – можуть істотно вплинути на ваше здоров’я в довгостроковій перспективі”, – відзначають дослідники.

Збереження здорового ваги. Звичка підтримувати себе в належній формі захищає від ожиріння, яке є пусковим механізмом хвороб, що вкорочують життя. Люди з ожирінням піддаються більшому ризику розвитку діабету 2 типу, гіпертонії, серцевих захворювань, інсульту, деяких видів раку.

Їжа з низьким глікемічним індексом. Їжа відіграє важливу роль у старінні людей. Встановлено, що довгожителі активно вживають злаки з високим вмістом клітковини, нежирні молочні продукти, фрукти і овочі, бобові. Дані продукти зазвичай має низький глікемічний індекс, що допомагає приборкати надмірний апетит, стабілізує рівень цукру в крові.

“Поживні речовини, отримані при правильному харчуванні, допомагають зберегти м’язи, кістки, органи та інші частини тіла сильними протягом усього життя», – стверджують експерти з NIH.

Заняття по душі. У список ключових звичок довголіття вчені також внесли “пристрасть до занять, які подобаються, доставляють приємні емоції, психологічний комфорт”. У довгожителів практично завжди є хобі.

ukrhealth