Як відновити режим після свят: 5 лайфхаків

Elle

Для всіх, хто не може повернутися до роботи та виспатися

Низка новорічних вечірок плавно підходить до завершення, але повернутися в режим і розпочати роботу для більшості з нас—завдання із зірочкою. Ми зібрали п`ятірку порад, які допоможуть збалансувати режим та повернутися у русло звичного життя.

1. Скористайтеся довгою перервою, щоб після повернення до роботи започаткувати нові здорові звички. Наприклад, можна дати собі слово вставати з-за столу щогодини для п`ятихвилинної розминки — міні-прогулянки або пропозиції випити склянку теплої води з лимоном та імбиром разом із колегами. Так ви збільшите кількість енергії протягом дня і позбавитеся від почуття сонливості в пообідній час.

Кадр із фільму «Сніданок у Тіффані»

2. Ведіть підрахунок кави, випитої за день. Дієтологи рекомендують не перевищувати денну норму в 2 чашки еспресо. Крім того, якщо у вас збився режим за час свят, постарайтеся не пити каву після 16:00, щоб не активувати нервову систему додатково.

3. Відмовтеся від використання електронних девайсів щонайменше за годину до того, як вирушите в ліжко. Синє світло екрану блокує вироблення мелатоніну, і організм продовжує жити у денному режимі. В результаті виникають проблеми зі сном та засинання під ранок.

4. Для тих, хто працює віддалено, після свят завжди є спокуса приділити час денному сну. Це рішення може погіршити ситуацію і призвести до замкненого кола: сон вдень надає енергію і заважає заснути у вечірній час, продовжуючи активний режим.

5. Якщо ви відмовилися від фізичних навантажень у спробі відновити організм після свят, це помилка. Помірні тренування не тільки допоможуть плавно і без стресів повернутися до передноворічної форми, але й забезпечать приємну втому наприкінці дня. Відповідно — проблеми з безсонням зникнуть, і ви швидко відновите режим.