Всесвітній день доньки: 12 січня в історії

Галицький кореспондент

12 січня у світі відзначаються День викрадень, День посадки внутрішнього дерева і День «Працюй старанніше».

12 січня також проводять Всесвітній день доньки. Міжнародна ініціатива, яка виникла з Національного дня дочки в Індії.

12 січня, віряни вшановують пам’ять християнської святої Анисії Солунської. Вона постраждала за віру при імператорі Максиміані, а сама мучениця з християнської родини з грецького міста Салоніки. Інші назви свята: «Онисія», «День Онисії Шлуночниці», «Порізуха», «Онисії зимові». Цього дня не можна займатися рукоділлям: в’язати, прясти, вишивати, шити. Також заборонено приймати подарунок від незнайомої людини. На Онисії в жодному разі не можна піднімати хустку, яка буде лежати на дорозі – накличете біду.

Іменини у Ірини, Марії, Тимона, Давида і Йосипа.

Цього дня:

У 1722 році імператор Росії Петро I заснував новий державний орган – прокуратуру.

Першим генеральним прокурором Росії став Павло Ягужинський. З 1996-го ця дата відзначається в Росії як День працівника прокуратури.

1898 року урочисто відкритий телефонний зв’язок між Петербургом і Москвою.

1907 – народився Сергій Корольов, радянський вчений, академік, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, батько радянської космонавтики.

В 1910-му юна пара з Китаю стала наймолодшими батьками в історії – батькові було 9 років, а матері – 8.

1913 рік —Йосип Джугашвілі вперше підписався псевдонімом “Сталін”.

1928-й — в США стратили першу жінку на електричному стільці.

1938 року німецький археолог Вільгельм Кеніг при розкопках під Багдадом виявив предмет, який виявився найдавнішою батареєю з гальванічних елементів.

За дві тисячі років до винаходу Вольта і Гальвані такими батареями користувалися мешканці Сходу. Давні батареї являли собою мідні циліндри зі сталевими сердечниками. Вони були скріплені між собою за допомогою свинцю й олова, сплавлених у пропорції, яка часто застосовується і зараз.

1954-го в австрійській провінції (землі) Форарльберг внаслідок сходження лавини загинули 200 людей.

Через дев’ять годин друга лавина поховала під собою ще 115 осіб. Це найбільша трагедія такого роду в австрійській історії.

1976 – померла Агата Крісті (уроджена Міллер, прізвище за другим чоловіком – Маллоуен), англійська письменниця, авторка детективів, дама-командор ордену Британської імперії.

В 1981 році відбулася прем’єра серіалу “Династія” на телеканалі Ай-Бі-Сі.

В 1998-му — 19 країн – членів Євросоюзу підписали протокол про заборону клонування людини.

2005 – із мису Канаверал запущено космічний апарат “Deep Impact”, розроблений для вивчення будови ядра комети Темпля-1. Апарат при зближенні з кометою мав бомбардувати її, щоб відкололися уламки, з аналізу яких можна зробити відповідні висновки.

2006 – у Туреччині вийшов з тюрми після 25 років ув’язнення Мехмет Алі Агджа, який здійснив замах на Папу Римського Івана Павла ІІ.

2007 рік — Китай збив власний метеорологічний супутник, таким чином уперше за останні двадцять років застосувавши зброю в космосі.