Столичні комунальники вкотре застерегли від годування водоплавних птахів хлібом

Київ media

Про це розповіли в КП "Плесо".

Зазначається,що підгодовуючи водоплавних птахів узимку, ми зазвичай їм шкодимо.

Качок варто годувати лише під час раптового настання екстремально низьких температур (-15°C та нижче). Але для них слід підготувати не хліб, а подрібнені свіжі овочі та пророслі злаки – овес, ячмінь та пшеницю.

У холодні зимові дні краще допомагати дрібним пернатим – горобцям та синицям.Найголовніше, що потрібно водоплавному птаху для виживання взимку – це незамерзла ділянка річки або ставка.

Саме у воді птахи знаходять собі їжу, а від зимового холоду їх береже жир, який вони накопичують протягом теплого сезону. Якщо птах не може прогодуватись на обраній водоймі, він летить далі поки не знайде собі гарне місце.

На противагу цьому виступає людина, що приносить до води найчастіше хліб. Фахівці служби екологічного нагляду на землях водного фонду КП «Плесо» наголошують: ця їжа не підходить для диких птахів. Вона викликає важкі розлади шлунку, особливо у молодих птахів. У кінцевому найгіршому варіанті таке харчування може призвести до загибелі птаха.

Якщо Ви все ж вирішили погодувати водоплавних птахів узимку, то потрібно буде підготуватися. Для корму будуть необхідні подрібнені свіжі овочі та пророслі злаки – овес, ячмінь та пшениця.

При годуванні потрібно врахувати, що навіть цей корм не є природним для диких водоплавних птахів та може негативно вплинути на самопочуття тварин. Чорний та білий хліб не можна давати птахам у жодному разі!

Дрібні співочі птахи з настанням холодів летять у населені пункти. В містах м’якший мікроклімат, легше можна виявити відкриті ділянки ґрунту і тому легше прогодуватися. Взимку в місті набагато частіше можна зустріти зеленушок, чижів, сойок. Найтиповішими стають великі синиці, лазоревки, повзики.

Ці птахи із задоволенням відвідують годівниці але, на відміну від водоплавних птахів, не потрапляють у повну залежність від прикормки. Їжа, якою їх підгодовують, за своїми гастрономічними властивостями мало відрізняється від природного зимового корму. Фахівці радять давати птахам насіння соняшнику і несолоне сало (для синиць). З настанням сприятливого періоду вони повертаються в ліси, парки та сквери і легко знаходять природний корм – комах, насіння, вегетативні частини рослин.

Фото: facebook