Водохреще 2022: дата, головні традиції та заборони великого свята

Контракты

Щороку 19 січня православні в Україні та інших країнах відзначають Хрещення Господнє, або Водохреще. 2022 року воно випадає на середу.

Це велике християнське свято присвячене хрещенню Ісуса Христа у водах річки Йордан та зішесті на Нього Святого Духа. Як відзначається Водохреще і що під забороною, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Історія Водохреща
Хрещення Господнє відзначається ще з апостольських часів. Цього дня християни згадують, як Спаситель, Якому на той момент було 30 років, прийшов до пророка Іоанна Предтечі для хрещення в річці Йордан.
Іоанн вважав, що не гідний хрестити Христа, але Ісус відповів, що така Божа воля. Під час Таїнства хрещення на Спасителя зійшов Святий Дух у вигляді голуба, а голос з неба повідав, що Ісус Христос – Син Божий. Своїм хрещенням Спаситель показав, що перед Богом усі рівні, навіть Він сам.
Як святкують Хрещення Господнє: традиції
Напередодні свята, 18 січня, відзначається Хрещенський святвечір – день суворого посту. У саме Хрещення віряни відвідують церковну службу.
Вважається, що в свято вода набуває лікувальної сили. Її освячують у церкві чи набирають у річці, а потім нею вмиваються.
Один з найпопулярніших обрядів в Україні – хрещенські купання. У водоймах вирубують хрест, освячують і занурюються в утворену ополонку. Дехто вважає, що таким чином можна змити з себе гріхи і що від такого купання неможливо захворіти.
Примітно, що багато служителів церкви називають цю традицію язичницькою, оскільки Біблія не згадує про купання на Хрещення. Крім того, в інших християнських країнах немає такого звичаю.
Що не можна робити на Водохреще
На Водохреще не можна працювати по дому, займатися фізичною працею, конфліктувати, злословити, набирати святу воду з негативними думками, розпивати алкогольні напої та їсти перед зануренням в ополонку.
Крім того, категорично не можна ворожити – церква будь-яку магію вважає за великий гріх. Жінкам не можна занурюватися в ополонку в спідній білизні або в купальнику – слід вдягти закриту сорочку, бажано нову.
У свято Водохреща церква не звершує вінчання.