Неправильне чищення зубів викликає серйозні захворювання – дослідження

META

Нове дослідження показало, що погана гігієна ротової порожнини призводить не тільки до хвороби ясен, але і до таких небезпечних захворювань – інсульту та депресії.

А у пацієнтів з пародонтозом (ураження тканин, що оточують корінь зуба) на 37% більше за ризик розвитку психічних захворювань. Вчені Бірмінгемського університету дійшли висновку, що неправильне чищення зубів та відмова відвідувати стоматолога негативно позначається на здоров'ї.

Вони виявили, що пацієнти із захворюванням ясен в анамнезі (переважно гінгівітом та пародонтитом) на початку дослідження мали велику ймовірність діагностувати одне із захворювань у наступні 3 роки у порівнянні з контрольною групою. Так, виявилося, що у пацієнтів:

За словами одного з авторів дослідження, погане здоров'я ротової порожнини є поширеним явищем у всьому світі. Він зазначив, що хвороба ротової порожнини, що прогресує, може призвести до значного зниження якості життя.

"Ми знайшли докази, що захворювання пародонту, схоже, пов'язане з підвищеним ризиком розвитку цих хронічних захворювань", - пояснив доктор Чандан.