Як правильно мити продукти: з милом чи без?

Країна Здоров'я
Перед приготуванням і вживанням слід обов'язково мити всі продукти Люди, що піклуються про власне здоров'я, як правило, миють продукти перед тим, як починають їх їсти або готувати з них страву. Проте, як свідчать численні соціологічні дослідження, далеко ще не всі жителі Росії знають, як треба правильно мити той чи інший продукт.

Ось правила, які має знати кожен
Фрукти та овочі завжди потрібно мити у проточній воді. Навіть ті, що візуально здаються чистими (без слідів бруду), і ті, які треба чистити від шкірки. Наприклад, апельсини, банани та ін.

Рис, гречку, пшоно та інші крупи слід промивати у воді, щоб видалити зайвий крохмаль, пил, лушпиння та інші забруднення. Найкраще це робити в каструлі або глибокій тарілці. Для отримання ідеального результату, потрібно промивати крупу не менше 4-5 разів, до того стану, поки вода, що зливається, не буде прозорою.

Сиру рибу, м'ясо птиці, а також свинину та яловичину, які ви плануєте смажити, варити чи запікати, можна не мити у воді. А ось молюсків слід обов'язково замочити у прохолодній воді на кілька хвилин, щоб очистити їх таким чином від сміття та піску, які можуть потрапити до раковин.

Зелень (петрушку, кріп та ін.) потрібно мити навіть коли не плануєте щось готувати, а хочете помістити в холодильник для зберігання. Але перед тим як класти в раковину траву, не забудьте помити її ретельно, щоб бактерії, що живуть в ній, не перейшли за зелень.

Яйця оптимально мити безпосередньо перед тим, як збираєтесь із них щось готувати. Заздалегідь мити шкаралупу немає сенсу, оскільки у холодильнику неї можуть перебратися бактерії з інших продуктів чи брудних полиць.

Гриби, куплені в магазині в індивідуальному впакуванні, досить протерти акуратно вологою ганчірочкою. Зібрані в лісі або куплені на ринку на вагу, краще замочити на півгодини в солоній воді, а потім промити в проточній воді, щоб дбайливо видалити бруд.

Чим краще мити
Як радять експерти, мити продукти здебільшого досить просто у проточній воді. Намилювати яблука чи моркву милом чи засобом для миття посуду не потрібно. Набагато корисніше самому кухареві ретельно вимити руки з милом, перш ніж він почне готувати улюблену страву.