Народні прикмети 13 травня: який одяг сьогодні не можна одягати

Gazeta.ua

13 травня за народним стилем відзначають Теплого Якова. Так у народному календарі позначається церковне вшанування апостола Іакова Заведєєва, одного з 12 найближчих учнів Христа.

Вважається, що святий Яків покровительствує вівцям, тому до нього треба молитися, щоб домашня худоба була здорова та дала добрий приплод. З цим пов'язана й одна із заборон цього дня: сьогодні не можна ображати тварин та залишати їх голодними. Натомість треба підгодувати навіть бездомних тварин, яких зустрінете.

Ще одна заборона - від сьогодні припиняли сватання, адже за старим стилем на цей день припадає 30 квітня. Тобто, наступного дня починався травень - російською "май". Російська народна приказка каже "в мае жениться - весь век маяться". Деякі забобонні люди переносять це повір'я і в український побут та стверджують, що одружуватися в травні погана прикмета.

Ще один забобон не радить вирушати сьогодні в дальню дорогу - нібито на подорожнього чекає неприємність або втрата.

Сьогодні не плетуть коси - так нібито можна вплести в зачіску, а зрештою і в долю, біду.

А ще в цей, за народними повір'ями, день вважається неприйнятним вдягати червоний одяг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іменинники 13 травня: кого вітати та як назвати дитину

Також є прикмети, пов'язані з погодою на Теплого Якова:

Зоряне небо та теплий південний вітер у ніч проти 13 травня віщують тепле і врожайне літо. А відсутність вітру при зоряному небі віщує посушливе літо.

Ясний схід сонця 13 травня обіцяє врожайне літо, а якщо небо на світанку закрито хмарами - сінокіс буде дощовим.

Тепла і дощова погода обіцяє гарний врожай пшениця. Південний вітер дме прикмета до того, що буде родюче і тепле літо

Люди також примітили, що якщо небо хмариться, але кульбаби залишилися відкриті, опадів не слід чекати. Так само не буде дощу, коли гром гримить, а бджоли не сховалися.

13 травня церква вшановує апостола Іакова (Якова), сина Зеведеїва. Один з 12 апостолів Ісуса Христа - Яків був одним з найближчих христових учнів.

Яків, як і його брат Іван Богослов - сини галілейського рибалки Зеведея.

Яків Зеведеїв разом зі своїм братом Іваном та апостолами Петром і Андрієм належить до перших покликаних Ісусом Христом.

У Біблії згадується, що за щиру відданість йому, гарячий норов та палкі проповіді Ісус назвав братів Заведеїв Воанергес, що буквально означає "сини грома". Яків, його брат Іоанн та апостол Петро були присутні у Гефсиманському саду під час молитви Христа перед взяттям його під варту.

Іспанці називають Святого Якова Сантьяго та вважають його своїм покровителем.