15 травня: народне свято, прикмети погоди і головні заборони дня

Уніан
Народне свято 15 травня / фото ua.depositphotos.com

Християни відзначають церковне свято 15 травня на честь князів Бориса і Гліба, зарахованих до лику святих. Цих святих наші предки пов'язували з хлібною Нивою. Це один з найбільш вдалих в травні днів для посіву зерна. Перед посівними роботами наші предки читали коротку молитву, а під час посіву мовчали.

У Борисів день заведено влаштовувати вечірню трапезу. Вся сім'я збиралася за вечерею, готували яєчню і кашу з салом. Перші пригощалися діти, а старі - останніми. Сьогодні хороший день для полювання і забою домашньої худоби.

З 15 травня, за народними віруваннями, починають співати солов'ї. Почути спів солов'я сьогодні - до довголіття. 15 травня народжуються люди з музикальним слухом і хорошим голосом. Ця дата вважається вдалою для того, щоб помиритися з людиною або попросити вибачення.

Що не можна робити 15 травня Не можна, щоб в будинку були бруд і безлад, інакше достатку не буде. Перераховувати гроші після заходу сонця - до боргів. Не можна ходити в брудному взутті, інакше ноги будуть хворіти. Прикмети погоди 15 травня Зозуля голосно співає - до похолодання. Якщо соловей співає весь день, то буде хороша погода, а якщо сидить мовчки, то піде дощ. Якщо небо в темних хмарах, але дощу немає, то така погода триватиме тиждень. Південний вітер дме - до хорошого врожаю. Вас також можуть зацікавити новини: Іменини в травні 2022 року: які імена відзначать День ангела Православний календар на травень 2022: які свята відзначаємо в кінці весни Коли Вознесіння Господнє 2022: дата, головні традиції і заборони, сильні молитви