Луганщина: У Сєвєродонецьку урочисто відкрили Почесне консульство Литовської Республіки у Луганській області

У Сєвєродонецьку відбулось урочисте відкриття Почесного консульства Литовської Республіки у Луганській області.

Почесним консулом Литовської Республіки призначено Робертаса Габуласа, його в урочистій обстановці представив громаді Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас.

Пан Робертас Габулас є відомим на Луганщині діячем. За його меценатської підтримки отримали венозні сканери три лікарні - Рубіжанська центральна, Сєвєродонецька багатопрофільна та Старобільське РТМО. Троїцький обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів – пральну машину, телевізор, електрочайники, праски, комп’ютери, веб-камери. Також благодійний фонд «Корона князів Острозьких», який він очолює, придбав побутову техніку для Гірської обласної спеціальної школи.

Звертаючись до учасників заходу, Почесний консул Литовської Республіки сказав:

«Для мене велика честь представляти свою державу в Україні, яка є не тільки нашим партнером, але й другом. Гасло «Разом до перемоги!» – це в нашій країні звучить як аксіома. І не тільки для уряду, а й для пересічних громадян».

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас зазначив, що пишається тим, що в Україні працює велика команда Почесних консулів, та щиро радіє, що Україна і Литва затвердили на цю посаду саме Робертаса Габуласа, великого патріота обох країн.

Голова Луганської обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай подякував усім друзям України та наголосив:

«Консульство Литви у Луганській області відкривається у найважчий для України час, коли проти нашої держави ведеться відкрита агресія. У той час, коли Росія висилає дипломатів європейських країн, ми розвиваємо партнерство».

Очільник Луганщини також додав: «Я переконаний, що угоди з Росією не варті й паперу, на якому вони написані, проте сподіваюсь, що наші домовленості будуть «залізобетонними».

Начальник штабу – перший заступник командувача Об’єднаних сил Володимир Кидонь привітав пана Вальдемараса Сарапінаса із цією значною подією та від імені міністра оборони України Андрія Тарана подякував у його особі Литовській Республіці за підтримку у боротьбі за незалежність нашої країни.

«Сьогодні відзначається третя річниця від початку операції Об’єднаних сил, і дуже символічно, що ці дві події співпали! Дякую і Литві, і Латвії, що першими прийшли на допомогу Україні», – сказав він.

Урочиста церемонія відкриття Почесного консульства Литовської республіки у Луганській області завершилась символічним перерізанням стрічки.

Іван ТЕРЕЩЕНКО.

На знімках: Під час урочистого відкриття Почесного консульства Литовської Республіки у Луганській області.

Фото прес-служби Луганської облдержадміністрації.