Мікрорайон для переселенців у Сіверськодонецьку: Як виглядає ділянка і коли стартує будівництво

depo.ua

Цей проект передбачено меморандумом, який підписали 15 вересня 2020 року в Києві міські адміністрації Краматорська і Сіверськодонецька, Міністерство тимчасово окупованих територій і Міжнародна організація міграції.

Як повідомив керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай, новий мікрорайон на 250 квартир розташується біля ЖК "Оріана".

Згідно з проектом в найближчі 5 років у Краматорську і Сіверськодонецьку буде побудовано 500 і куплено 60 квартир для переселенців з окупованого Донбасу. У них зможуть проживати півтори тисячі людей. З них 80% - переселенці і 20% - місцеві жителі.

Вартість реалізації цього проекту становить 22,1 мільйона євро. Гроші на його реалізацію виділив уряд Німеччини через Німецький банк розвитку. Фінансування буде проходити через Міжнародну організацію міграції. Для будівництва і експлуатації житла в Сіверськодонецьку і Краматорську буде створено по Муніципальному органу управління.

Нагадаємо, у Краматорську в серпні будівництво вже розпочали. Завершити його планують до кінця 2023 року. Три багатоповерхівки з квартирами для переселенців Краматорську будують на пустирі мікрорайону Лазурний, у них зможуть оселитися до 800 людей.

Передбачається, що 80% мешканців - це будуть тимчасово переміщені особи, а 20% — це будуть мешканці міста.

Квартири будуть передані у власність Краматорської міської ради і будуть здаватися в оренду та в оренду з викупом для переселенців.