Як зміна назви міста Володимира вплине на жителів громади

У зв’язку з тим, що депутати вирішили запустити процесу перейменування міста Володимира-Волинського виконавчий комітет міської ради розпочинає публікацію серії роз’яснювальних матеріалів, в яких повідомлятиме, як зміна назви вплине на жителів громади.

Про це інформують на сайті Володимир-Волинської міськради.

Чи необхідно в обов’язковому порядку змінювати «прописку» в паспорті, за яких умов доведеться вносити зміни в документи на житло, як після перейменування міста чи  вулиці діяти підприємцям комунальним установам, та головне – чи тягне це за собою фінансові витрати? Відповіді на ці актуальні на сьогоднішній день теми будуть висвітлюватись у даній рубриці. Перші роз’яснення надає Центр надання адміністративних послуг.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації (так звану «прописку»), штамп у паспорті після перейменування?

Згідно Закону України про свободу пересування та вільний вибір місця проживання (стаття 6), у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць чи населених пунктів, зміни  в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносять зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

У випадку, передбаченому частиною тринадцятою цієї статті, зазначені відомості за бажанням особи вносять до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування. Такі відомості вносять безоплатно.

Зміна назви міста чи вулиці не є зміною місця проживання, а також чинним законодавством не передбачений обов’язок змінювати «штамп» у паспорті у зв’язку зі зміною назви міста. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба. Таким чином, після перейменування міста не потрібно одразу йти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

The post Як зміна назви міста Володимира вплине на жителів громади appeared first on Волинь Online.