У Луцькій громаді витратять сто тисяч на боротьбу з борщівником

Впродовж останніх років на території міста Луцька в районі річки Жидувка,  ЛПЗ та вздовж Луцької дитячої залізниці, біля річки Сапалаївка, а також епізодично на околицях міста поширився небезпечний бур’ян, так званий борщівник Сосновського. Як правило, росте він обабіч річок, доріг, лісосмуг та полів, поблизу дачних ділянок. Завдяки щорічному скошуванню та обробці небезпечних рослин у межах міста ареал поширення вдається стримувати та не допускати його надмірного розростання.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Внаслідок приєднання до  Луцька  навколишніх сіл, територія нашої громади, яка потребує обробітку через поширення борщівника Сосновського значно збільшилась. Спеціалісти відділу екології міської ради спільно зі старостами прилеглих населених пунктів провели обстеження територій, на яких поширився небезпечний бур’ян та визначили місця, де він може становити небезпеку для людей.

Днями розпочали викошувати цю отруйну рослину у різних локаціях на території міста Луцька. У важкодоступних місцях, де не можливо використати техніку, роботи виконує фізична особа, з яким укладено відповідну угоду. На великих відкритих доступних ділянках проведуть механізоване скошування та хімічна обробка бур’яну.

«Застерігаємо, дотик до листя та інших частин стебла, особливо під час викидання цвітоносів, викликає сильні опіки, які важко гояться. Крім того, борщівник, захоплюючи нову площу, пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціювання місцевих екологічних систем і створює навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи тієї чи іншої місцевості. Найефективніше косити борщівник у період викидання суцвіття для недопущення цвітіння та утворення насіння, яке здатне розмножувати навіть на стадії молочної стиглості.

На боротьбу з цією небезпечною рослиною цього року у бюджеті  громади передбачили 100 тисяч гривень. Щоб рослина не розмножувалася, впродовж літнього сезону будемо викошувати її декілька разів та обробляти сертифікованим препаратом “Амбростоп”.

Звертаємося до керівників підприємств, установ та організацій, власників приватних земельних ділянок на території яких проявились вогнища борщівника, з проханням здійснювати заходи щодо ліквідації цих небезпечних рослин. А також закликаємо мешканців міської територіальної громади бути обережними на природі, попереджати про небезпеку дітей», – зазначають у відділі екології Луцької міськради.

Борщівник – отруйна рослина висотою до двох і більше метрів. Коли сік потрапляє на шкіру, через декілька годин, а то й днів вона червоніє. При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Особливо небезпечно, якщо уражені рот чи гортань. Найчастіше від борщівника страждають діти.

Як боротися з цією небезпечною рослиною

Кущі борщівника можуть довго рости на одному місці. Отруйна рослина має круглий і товстий корінь, який важко висмикнути або викопати. Важливо “квітку-шапку” скосити, намагаючись триматися якомога далі від рослини. Щоб сік не потрапив на руки, необхідно натягнути гумові рукавички. Найкращий результат можна отримати, якщо обробити бур’ян при формуванні першої розетки листя гербіцидом. Якщо ж взялися за боротьбу з цією рослиною в середині вегетації, то краще її скосити, а гербіцидом обробити листя та стебла, що залишилися.

Перша допомога при опіках борщівником.

Виїзди на природу, на жаль, доволі часто завершуються прикрими несподіванками, а точніше, глибокими опіками, які спричиняє рослина – борщівник. Якщо контакт з борщівником таки відбувся, екологи радять: необхідно відразу промокнути вологою тканиною або серветкою, не розмазуючи, і негайно закрити уражене місце від сонця кількома шарами тканини (одягу або пов’язкою). Вдома промити місце зіткнення з отрутою та обробити протиопіковими мазями (до прикладу, пантенолом). У разі погіршення стану – звернутися до лікаря.

The post У Луцькій громаді витратять сто тисяч на боротьбу з борщівником appeared first on Волинь Online.