На Волині викрили незаконний збут карася сріблястого та карликового сомика

У період з 5 по 12 липня 2021 року Волинський рибоохоронний патруль задокументував 12 порушень природоохоронного законодавства. Так, складено вісім протоколів за порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП), два – за незаконний збут водних біоресурсів (ч. 1 ст. 88-1 КУпАП) та один - за грубе порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Крім того, оформлено один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомили на офіційному веб-сайті Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області.

Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили п’ять кг водних біоресурсів та чотири заборонених знаряддя лову.

«За даний період на порушників накладено 408 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили п’ять кг водних біоресурсів та чотири заборонених знаряддя лову», - повідомив заступник начальника управління-начальник відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль» Сергій Починок.

Для прикладу, сьомого липня під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами державні інспектори рибоохорони виявили незаконну реалізацію риби без відповідних дозвільних документів.

На ринку у смт Шацьк Шацької ТГ Ковельського району викрито громадянина, який здійснював незаконний збут риби карась сріблястий. Продавець не зміг надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби. Аналогічне порушення зафіксовано на ринку у с. Світязь Шацької ТГ Ковельського району, де викрито продаж карликового сомика без дозвільних документів.

На викритих осіб складено протоколи за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП. Матеріали справ готуються до передачі в суд для притягнення порушників до відповідальності.

Крім рибоохоронних рейдів на воді державними інспекторами Волинського рибпатруля постійно проводиться робота з перевірки документів при продажі водних біоресурсів на ринках області, адже можливість безперешкодного збуту незаконної здобичі стимулює розвиток браконьєрства. До того ж купівля риби невідомого походження та не встановленої якості може загрожувати здоров’ю громадян. Тому закликаємо жителів Волині бути відповідальними та повідомляти про порушення Правил рибальства, незаконного збуту, продажу заборонених знарядь – за телефоном «гарячої лінії» Управління: (067) 360 78 40.

Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.