У Луцькій мерії відповіли, чи ліквідують муніципальну варту

24 червня лучанин Віталій Ковальчук зареєстрував петицію з проханням ліквідувати муніципальну варту.

«Муніципальна варта – це марно потрачені кошти (мільйони) з державного бюджету на їх зарплату та утримання, це служба, яка працює не для людей, а проти людей, і яка виконує всі примхи міської влади. Вони здатні «ганяти» лише бабусь на ринку, які на межі виживання і несуть туди щось, аби якось прожити», – арґументує своє прохання чоловік.

19 липня у Луцькій міській раді відповіли на звернення. Пояснюють, що законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначені повноваження виконавчих органів міських рад, зокрема, щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, у сфері благоустрою населених пунктів, паркування транспортних засобів.

«Як передбачено ч. 1 ст. 11, абз. 11 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виконавчих органів рад належать органи, що створюються міськими, радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим законом та іншими законами. Виконавчими органами міських рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Також, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 10, п. 1 ч. З ст. 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів. Самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів здійснюється шляхам проведення перевірок території», – арґументують у мерії.

Зазначають, що департамент муніципальної варти наділений правом проводити перевірки додержання вимог законодавства про благоустрій, складати відповідні акти та адміністративні протоколи за результатами проведення такої перевірки.

Підстави для внесення змін у структуру виконавчих органів міської ради та ліквідації департаменту муніципальної варти відсутні.

«Департамент муніципальної варти Луцької міської ради є виконавчим органом міської ради для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, у сфері благоустрою населених пунктів, паркування транспортних засобів відповідно до Положення про департамент муніципальної варти, затвердженого рішенням Луцької міської ради від 24.04.2019 № 56/82.

Відповідно до п. 5 ч. -1-. ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання. Так, рішенням Луцької міської ради від 28.04.2021 № 10/69 затверджена структура виконавчих органів міської ради, загальна чисельність апарату міської ради та її виконавчих органів», – пояснили в мерії, зазначивши, що з огляду на зазначене, підстави для внесення змін у структуру виконавчих органів міської ради та ліквідації департаменту муніципальної варти відсутні.