Делегація Володимира-Волинського переймала у Переяславі досвід перейменування міста

Наскільки болючим, тривалим та дороговартісним був цей процес, дізнавалась делегація з Володимира-Волинського під час поїздки до Переяслава, котра відбулась наприкінці минулого тижня, інформує офіційний сайт Володимира-Волинського. Делегацію очолював заступник міського голови Андрієй Гудим.

Круглий стіл, присвячений перейменуванню міст, відбувся в університеті Григорія Сковороди у Переяславі, котрий кілька років тому став осередком просвітництва та ідейного натхнення процесу щодо повернення місту історичної назви. Ініціативну групу, котра запустила процес повернення історичної назви, очолив теперішній виконувач обов’язків ректора університету, доктор історичних наук Віталій Коцур. На той час він був головою місцевої громадської ради, котра і стала рушійною силою початку перейменування міста.

Усіляко підтримував на вищих щаблях влади ініціативу переяславців колишній заступник голови ВРУ Микола Томенко, котрий також узяв участь у засіданні круглого столу.

Майже рік пішов на просвітницьку діяльність, до якої були залучені фахівці та авторитетні експерти в галузі історії, чиї публікації, присвячені розвінчуванню історичних міфів, періодично друкували місцеві ЗМІ. Заручившись підтримкою більшості населення міста, було підготовлене відповідне подання до обласної ради та Верховної Ради України. 30 жовтня 2019 року Верховна Рада України проголосувала за перейменування Переяслава-Хмельницького у Переяслав…

Щодо документації на землю чи нерухомість, відповідно до постанови ВРУ, нові дані уже внесені в усі реєстри, тому при купівлі чи продажу майна додаткових витрат не буде.

Щодо документації на землю чи нерухомість, відповідно до постанови ВРУ, нові дані уже внесені в усі реєстри, тому при купівлі чи продажу майна додаткових витрат не буде. Фізичним особам-підприємцям потрібно лише виготовити нову печатку, витративши всього 140 гривень, зазначив колишній міський голова Переяслава Іван Якименко. А бюджетним установам загалом потрібно витратити кошти на перереєстрацію юридичної особи, заміну печаток, штампів та вивісок у межах трьох з половиною тисяч гривень. Тобто, суми аж ніяк не захмарні.

– Люди до 60 років в основному зустріли ці зміни дуже позитивно, – зазначила заступни міського голови Оксана Степаненко. – Адже коли відбулось роз’яснення щодо того, що після перейменування не потрібно змінювати ні документи на власність, ані прописку, негативне ставлення до цього процесу відразу відпало. Лише у невеликого відсотка населення було невдоволення з приводу того, що ми хочемо позбутись прізвища гетьмана Богдана Хмельницького, яке радянська влада додала до назви міста у 1943 році, аби закріпити так зване братерство українського та російського народів.

Як стверджують посадовці Переяславської міської ради, більшість місцевих мешканців уже і забули, що кілька років тому у місті відбувався процес перейменування, адже усі швидко звикли до нової назви, яку вони і без цього досі використовували у повсякденному житті.