Жителі Луцька удвічі частіш хворіють на вірусні інфекції, ніж в середньому по Волині

На 28 тижні 2021 року в області зареєстровано низький рівень інтенсивності епідемічного процесу захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями. Летальних випадків не зареєстровано.

У м. Луцьку за 28 тиждень 2021 року зареєстровано 585 випадків ГРВІ, з них 399 серед дітей (68,2%). Інтенсивний показник захворюваності становить 273,0 на 100 тисяч населення і майже вдвічі вищий від середньообласного. В порівнянні з минулим 27 тижнем захворюваність знизилась на 4%.

З 21 по 28 тиждень (міжепідемічний період) на Волині зареєстровано понад 21 тис. випадків ГРВІ, з яких 12 тис. серед дітей (57%). Госпіталізовано 542 особи (2,6 % від захворілих), з них 281 дитина (близько половини від усіх госпіталізованих).

Інтенсивний показник захворюваності становить 273,0 на 100 тисяч населення і майже вдвічі вищий від середньообласного.

В області проводяться організаційні, профілактичні та протиепідемічні заходи відповідно до Комплексного плану організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження, локалізацію та ліквідацію масових захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в епідемічний сезон 2020-2021 років з урахуванням пандемії COVID-19.

Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

= уникайте контакту з особами, що мають прояви ГРВІ;

= обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

= часто провітрюйте приміщення;

= ретельно мийте руки з милом, використовуйте антисептики;

= не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

= уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань.

Якщо відчули симптоми захворювання, негайно звертайтеся до сімейного лікаря й не займайтеся самолікуванням.

Важливо! Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України № 10 від 07.01.2021 року усі особи з ознаками ГРВІ підлягають обов’язковому БЕЗКОШТОВНОМУ тестуванню на визначення антигену SARS—CoV-2 (коронавірусну хворобу) або з використанням швидкого тесту або тесту методом ПЛР.

ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та МОЗ України.