Волинські підприємства спрямували до держбюджету понад півмільярда гривень податку на прибуток

На Волині за підсумками першого півріччя 2021 року до держбюджету сплачено 525 мільйонів гривень податку на прибуток. Із загальної суми сплаченого податку на прибуток в області 165,6 мільйона гривень – внесок представників великого бізнесу.

Загалом господарюючі суб’єкти Волині спрямували до держбюджету в півтора рази більше податку на прибуток проти аналогічного періоду торік.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області пояснюють, що представники бізнесу-платники податку на прибуток переважно успішно адаптувалися до діяльності в умовах карантинних обмежень. Відтак, в області фіксують ріст сплати податку на прибуток на 51,2 відсотка.

«Безумовно, що ріст бюджетних надходжень – це ще й результат зусиль фахівців податкового адміністрування у напрямку протидії можливим спробам мінімізації. Для з’ясування реального стану справ на підприємстві та прогнозування потенційної сплати податку на прибуток наші фахівці уважно аналізують подану фінансову і податкову звітність. Насамперед, вивчається адекватність задекларованого податку на прибуток отриманому доходу. Підприємства, які збільшують дохід, але зменшують нарахування і сплату – під пильним контролем податкових інспекторів», – коментує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців запевнила, що протидіяти фіктивним збиткам фахівцям податкового адміністрування допомагають сучасні інформаційно-аналітичні методи. Діяльність збиткових і малоприбуткових господарюючі суб’єкти, які часто «ховають» реальні доходи для мінімізації сплати податків, постійно в полі зору фахівців ДПС.

Довідково: протягом січня-червня 2021 року до обласного бюджету від великих платників, які перебували на обліку в Луцькому відділі податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу великих платників податків ДПС, надійшло 16,6 мільйона гривень податку на прибуток.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області