Волинський лікар пояснив, чи шкодять гаджети здоров’ю очей

Волинь#infa

У людей, які довго працюють із комп’ютером, часто виникає синдром сухого ока. Щоб йому запобігти, треба правильно організовувати свою роботу.

Про це розповів лікар-офтальмолог Юрій Валецький 12 жовтня у програмі «Ранок LIVE» на 12 каналі.

За його словами, на зір впливають не власне гаджети, а неправильно організована робота з ними.

«Сучасні гаджети мають всі захисти, щоб мінімально шкодити нашому зору. Але не варто забувати, що впливає не тільки сам гаджет, але й робота з ним. Тобто якщо людина довго безперервно працює за комп’ютером, за книжкою, за телефоном, її зір може погіршуватися. Дітям варто працювати не довше 45 хвилин на близькій дистанції. Саме тому стільки триває урок у школі», – каже лікар.

Одна зі скарг у людей, які багато часу проводять за гаджетами, – підвищена сльозотеча. Це один із симптомів синдрому сухого ока.

«Синдром сухого ока виникає через те, що або сльоза виробляється в недостатній кількості, або зволоження ока не відбувається. Ми інстинктивно рідше моргаємо, рідше відбувається контакт ока із повікою, вона рідше зволожується. Так само синдром сухого ока може виникати через неповноцінність сльози. З віком відбуваються зміни у продукції сльози, в її якості. Тобто її може виділятися достатня кількість, але вона неправильна за своїм складом і не виконує своєї функції», – пояснює Юрій Валецький.

Людям, які зіткнулися із подібними симптомами, він радить звернутися на консультацію до офтальмолога, а не купувати краплі, які порекомендують в аптеці.