На Волині тривають перевірки у садочках і школах

Волинь#infa

На Волині продовжуються раптові обстеження на стафілокок працівників харчоблоків загальної середньої та дошкільної освіти.

Про це йдеться на сайті ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Згідно з інформацією МОЗ України, у поточному навчальному році в закладах освіти вже відбулося два спалахи гострих кишкових інфекцій: в м. Хмельницький постраждало 93 особи, з яких 92 – діти, в Конотопському районі Сумської області постраждало 32 особи, з яких 27 – дітей, і це сталося через те, що люди, які готували харчування в школах, були носіями золотистого стафілокока.

Під час раптових обстежень лікарями-епідеміологами здійснюється забір на гострі кишкові інфекції у закладах загальної середньої та дошкільної освіти області, перевіряються особисті медичні книжки персоналу з обов’язковою фіксацією останнього медогляду та закладу, що його проводив.

Як відомо, за частотою випадків саме стафілококове отруєння посідає перше місце серед харчових отруєнь. Причина його виникнення – потрапляння в організм ентеротоксину. Чутливість людини до ентеротоксину стафілокока дуже висока – отруєння настає у 90%, що вживали заражену їжу.

Джерелом стафілококової токсикоінфекції є зазвичай такі харчові продукти: м’ясні та рибні страви, молоко, сир, соуси, пудинги, але основним продуктом є кондитерські вироби з кремом. У молоко інфекція може потрапити з вимені корів, хворих на мастит.

Тому, фахівці ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» наголошують на дотриманні наступних правил, аби знизити вірогідність накопичення стафілокока в харчових продуктах:

– дотримуватись встановлених термінів реалізації швидкопсувних продуктів;

– прибирати приміщення, чистити та дезінфікувати інвентар (обладнання, посуд, предмети побуту) як на виробництві, так і в домашніх умовах;

– своєчасно проводити медичний огляд людей, які пов’язані з приготуванням їжі;

– відсторонювати від роботи осіб, які страждають на діарею та простудними захворюваннями, ангінами, фарингітами, фурункульозом або мають інфіковані рани;

– обов’язково піддавати тривалій термічній обробці продукти під час приготування;

– дотримуватись правил особистої гігієни (чистий спецодяг, гумові рукавички);

– уникати купівлі харчових продуктів у невстановлених місцях і торгових точках, не забезпечених холодильним обладнанням.