Для волинського ботанічного заказника створили віртуальний туристичний тур

UA: Cуспільне мовлення

Для ботанічного заказника "Воротнів", що неподалік Луцька, створили віртуальний 3D-тур, завдяки якому через смартфон чи комп'ютер можна роздивитися основні туристичні локації Воротнівського лісництва.

Як розповіла Суспільному речниця лісомисливського господарства області Світлана Думська, "Воротнів" став першим віртуальним туром серед усіх об'єктів у волинських лісництвах.

Подібні віртуальні тури різних пам'яток і цікавих об'єктів, говорить речниця, дуже актуальні, адже туристи прагнуть спершу дізнатися і побачити те місце, куди планують поїхати.

"Ми створили візитки з нанесеним QR-кодом, за яким можна перейти на цей тур. У майбутньому можливо створимо таблички при вході у Воротнівське лісництво, на сайті управління та бігбордах", – говорить Світлана Думська.

Точної суми створення 3D-туру заказника, яке зайняло майже два місяці, не назвали. "Його створення обійшлося як бонус у рамках створення подібних турів для лісомисливського господарства в майбутньому", – зазначила Світлана Думська.

Переглянути основні локації заказника, яких є п'ять, можна і з висоти, і безпосередньо з центральних точок. Віртуально можна роздивитися будинок над ставком, пройтися територією лісництва та центральною прогулянковою доріжкою, піднятися на найвищу точку заказника та зустрітися з дикими тваринами.

Локації, що відзначені на мапі, знімали в форматі .

Побачити основні місця Воротнівського заказника можна, зісканувавши QR-код або за посиланням на сайті. Світлана Думська каже: ідея проєкту виникла в результаті співпраці з відділом туризму Волинської облдержадміністрації.

Окрім того, для зручності туристів на google-картах розмістили найновіші та найбільші рекреаційні зони у Волинській області.

Що відомо Воротнів – ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Луцького району Волинської області, на північ від села Воротнів. Фауна представлена звичайними видами, з рідкісних трапляється лелека чорний, занесений до Червоної книги України. Заказник має наукову та освітню цінність. Усього для пам'яток та об'єктів Волині створили 12 віртуальних турів. Йдеться про Луцькі підземелля, Луцький замок, Олицький замок, Колегіальний костел Святої Трійці в селищі Олика, Національний парк "Припʼять-Стохід" у селі Сваловичі, Шацький нацпарк і озеро Світязь, човен-довбанку в Маневицькому краєзнавчому музеї, а також городище, Слов’янський парк, Собор Різдва Христового ПЦУ, костел Іоакима та Анни, Успенський собор у Володимирі-Волинському. Їх можна детально переглянути за посиланням на google-картах. Читайте також: " На Волині туристи випробували один з найдовших екологічних маршрутів"