Фрау Сіменс: у Львові ремонтують одну з найстаріших електромеханічних сирен

Напередодні, 8 червня, фахівці департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА демонтували електромеханічну сирену марки «SIEMENS» 1930 року випуску. Зараз вона озвучує район Шота Руставелі – площа Петрушевича – початок вулиці Зеленої.

Львівське підприємство проведе її капітальний ремонт, застарілий блок керування замінять на електронний.

У департаменті художньо описали історію 90-річної сирени. Подаємо її без змін.

Колись вона була маленькою, майже ручною – вусатий німецький фельдфебель ніжно прижимаючи її до свого огрядного баварського черева оголошував на позиціях повітряну тривогу. Потім її звитягу помітили – і підвищили до сирени на панцерному поїзді, потім метушня світової війни, пізніше вона волала під час наближення радянських бомбардувальників до Берліну, потім полон…

Фрау Сіменс доживала свій вік на пласкому даху будинку неподалік центру Львова. Життя було спокійне, місцеві голуби казали, що іржаво-рудий колір їй до лиця. Раз на квартал її металеві легені наповнювало повітря, і вона, згадуючи молоді часи радісно гуділа лякаючи містян, які й гадки не мали, що цивільний захист знов проводить свої планові перевірки….

Але всьому приходить кінець. Нещодавно старенька з радістю відчула знайоме поколювання струму на вхідній контактній групі, почала набирати обертів… Раптом щось обірвалося під правим щитком і темрява перекрила її останній тихенький “зойк”…

– Ти ба, а це зовсім не “двадцять восьма”. Олексійович – гляньте який раритет – довоєнний “Сіменс”, їх залишилося усього кілька штук на цілий Львів. Що, спробуємо повернути пані до життя?

Мов крізь морок до Фрау проривалися окремі речення та гуркіт металу. Гострий біль від вереску “болгарки” різонув по платформі вивільняючи її та даруючи надію….

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.