У Львові реставрували величезні двері у старовинній кам'яниці (ФОТО)

Відновили дерев’яні двері будинку на вул. Костя Левицького, 42 у Львові в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП "Бюро спадщини" управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Про це пише Depo.Львів з посиланням на пресслужбу Львівської міськради.

Ці двері – одні з найбільших, які "Бюро спадщини" допомогло відреставрувати у Львові. До реставрації вони були у незадовільному стані та були зафарбовані чорною фарбою.

"У них було значно більше втрачених декоративних елементів, аніж ми думали до того, як за них взялися. Не лише довелося відновити оздоблення, а й нижню частину брами, яка зовсім струхлявіла. Також ми доповнили втрачені елементи рослинного орнаменту на решітці, зберігши її шарм. А ще відкрили світлик, який тепер видно у всій красі. Загалом брама свого часу зроблена добротно, якісно, проте вона була у поганому стані саме через те, що про неї не дбали", –розповів реставратор Назар Тимняк.

Також реставратор відновив віконниці у цих дверях, які відчиняються з боку під’їзду.

"Збереглося лише одне вікно, а інше довелося зробити нове. Добре, що ми мали збережений зразок, за яким зробили копію. Відповідно, ми змінили шиби у цих вікнах",  – додає фахівець.

Загальна вартість робіт становила 68 770 грн. З цієї суми місто оплатило 70%, а мешканці додали 30% свого внеску.

Нагадаємо, як змінилася старовинна брама на Гоголя.