Повернули автентичну красу: іконостас із жовківської церкви Святої Трійці відреставрували

Сьогодні, 11 червня, у музеї Івана Георгія Пінзеля у Львові презентували відреставрований іконостас із жовківської церкви Святої Трійці. У музеї відкрили виставку, на якій представили частину найвиразніших відновлених фрагментів іконостаса.

Іконостас датований XVII‒XVIII століттям, його автори ‒ іконописці «Жовківського іконописного осередку», які належали до кола Івана Рутковича із церкви Святої Трійці у Жовкві.

Реставрація іконостаса тривала два роки ‒ з 2019 по 2021, відбувалося це у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Сьогодні у нас надзвичайно важлива подія. Фахівці Львівської філії відреставрували черговий раз іконостас, тому що він не один. Це шедевр світового значення! Завдяки їм сотні унікальних предметів прикрашають наші музеї Західної України… Я хочу привітати своїх колег, тому що реставрувати знакові предмети ‒ удача, бо не завжди вдається, щоб цілий іконостас був на реставрації. Це доля, це подарунок долі, ‒ зазначила генеральна директорка Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрєльнікова.

Цю виставку також планують показати у відділі Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницього у Жовкві. Потім іконостас повернуть у церкву Святої Трійці.

Додамо, церква Святої Трійці входить до переліку 16 церков польсько-українського прикордоння, її внесли у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як об’єкт транскордонного місця «Дерев’яні церкви Карпатського регіону Польщі та України».

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.