У Львові почали реставрувати кам’яницю у центрі міста

11 червня, на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міськради розпочинають роботи з реставрації головного фасаду кам’яниці на пл. Ринок, 7 – пам’ятки архітектури національного значення. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській міськраді.

Загальна вартість робіт складає більше 1 млн грн. Фінансування здійснюється за кошти бюджету розвитку Львівської МТГ. Роботи виконуватиме підрядна організація ТОВ "Спецреставрація".

Будинок на пл. Ринок, 7, який у своїй основі походить з 16 століття, сучасного вигляду набув лише у 19 столітті, коли поширилася мода на перебудову старих кам’яниць. На тинькованому лаконічному фасаді збереглася скульптура Богоматері Діви Марії, що розташована у ніші.

Кам’яниця часто змінювала власників. Так свого часу вона належала родинам Лоренцовичів, Жевуських, у 1860-х рр. Анні Білінській, а у 1870-х рр. Анні Домбчевській. Зараз приміщення першого поверху пам’ятки використовуються регіональним відділом товариства "Просвіта" та Львівським історичним музеєм.

Топ-12 найвищих будівель Львова (ФОТО)