Львів: Із зони проведення ООС повернулись військовослужбовці

Цими вихідними в місті урочисто зустріли особовий склад 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, який повернувся без втрат з району проведення операції Об'єднаних сил у пункт постійної дислокації - місто Львів.

Героїв зустрічали представники командування гарнізону, представники облдержадміністрації, обласної ради та міської ради, сім'ї та рідні військовослужбовців, а також львів'яни, які прийшли їх підтримати.

Урочистості відбулися на території військової частини. Від громади Львова героїв привітав перший заступник міського голови Андрій Москаленко:

"Ми сьогодні тут, щоб подякувати вам, представникам легендарної 80-ї бригади, за мужність, героїзм та виконання свого службового обов'язку. Подякувати вашим родинам за терпіння, розуміння і підтримку, волонтерам, які допомагають нам йти до перемоги". А відтак вручив відзнаки воїнам від громади міста.

Від імені Львівщини подякував бійцям за відвагу, мужність та самопожертву перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик: "Маю честь подякувати за ці більш як 9 місяців на Луганщині, коли 80-та у складі якої понад тисяча осіб, виконувала найвищий обов'язок перед Батьківщиною. Уже не вперше кожен ваш підрозділ з гідністю та відвагою стояв перед ворогом. Ви - наші Герої. На жаль, від 2014-го ви втратили 112 побратимів, а Львівщина і Україна - найкращих синів. Ціна свободи дуже велика і дуже гірка. Вічна пам'ять тим, хто вже ніколи не повернеться додому. Герої не вмирають, поки ми пам'ятаємо про них! Але, незважаючи ні на почесті, ні на відзнаки, сьогодні ви всі герої. Бажаю кожному з вас перемоги". За зразкове виконання службового обов'язку Андрій Годик вручив подяки та цінні подарунки від голови Львівської ОДА.

Наприкінці заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на сході України військовослужбовців та поклали квіти до пам'ятника загиблим воїнам АТО (ООС).

Довідково

80-та окрема десантно-штурмова бригада (80 ОДШБр, в/ч А0284, пп В3720) - військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Базується у місті Львів. На початку 1990-х частина була навчальним центром, згодом переформована в бригаду. З 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову й отримала танковий підрозділ.

У зоні проведення АТО/ООС бригада взяла участь у звільненні Слов'янська. Виконувала завдання в районі населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне.

Особовий склад упродовж п'яти місяців обороняв Луганський аеропорт від незаконного збройного втручання збройних сил Російської Федерації. Окремою сторінкою історії 80-ї бригади є захист Донецького аеропорту воїнами 3-го батальйону.

З військовослужбовцями 80-ї окремої десантно-штурмової бригади працюють кращі військовослужбовці-інструктори з бойової підготовки з Польщі, Литви, Канади, США.

Олена КОВАЛЬСЬКА.

Фото надано прес-службами Львівської міської ради та ОДА.