Чергова забудова чи зона для відпочинку. Що чекає на пам’ятку «Медова Печера» у Львові

Мешканці Личаківського району зареєстрували петицію про впорядкування геологічної пам’ятки «Медова Печера» у Львові. Про забудування цієї території йдеться не перший рік, але протягом останнього року цієї теми торкалися найбільше.

Джерело: Tvoemisto.tv

Жителі міста зверталися до міської влади з проханням впорядкувати межі «Медової Печери», щоб там не могло відбуватися ніяких забудов.

«Якщо тут будуть будинки, то ми не будемо мати доступу до печери. Ми чули про петицію. Крім того, мешканці нашого будинку зібрали підписи проти забудови. Наші діти тут постійно відпочивають, а дорослі у літній період відзначають свята», – каже мешканка району Наталія.

Крім того, у межах «Майорівки» є мотокрос і оглядовий майданчик, куди люди приходять спостерігати за змаганнями.

«Загроза у тому, що зі сторони мотокросу постійно йдеться про потенційні забудови, де звучать площі у розмірі 5,5 га», – коментує Tvoemisto.tv авторка петиції щодо розширення геологічних меж і мешканка району Галина Драч.

Пам’ятка «Медова Печера» належить до «зеленої» зони «Майорівка», загальна площа якої 34 га. Мешканці району зверталися до управління природних ресурсів ОДА щодо території печери, і їм озвучили площу у розмірі 1,2 га. Однак, де саме ці межі, не знає ніхто, каже Галина Драч.

За словами керівника інформаційно-аналітичного відділу управління земельних ресурсів Віталія Войтовича, є ухвала міськради про заснування «зеленої» зони «Майорівка», куди входить «Медова Печера» площею 1,2 га. Ця площа була визначена рішенням Львівської облради ще у 1980-х роках. Але графіки, як виглядають ті 1,2 га, немає.

«Відповідно, цю зону «Майорівка» з «Медовою Печерою» ми й відобразимо. Зараз проводять роботи щодо виготовлення проєкту землеустрою для відведенню цієї земельної ділянки», – каже Віталій Войтович.

Львів’яни вже зверталися до міської влади, хотіли дізнатися, яка процедура розширення меж геологічної пам’ятки. Однак, поки ніякої конкретики немає. Лише відомо, що це тривала і дороговартісна процедура.

«Після того, як місто дасть дозвіл на розширення меж, Львівська ОДА має виготовити документацію й скерувати її у міністерство», – додає Галина Драч.

У липні 2020 року у Львівську міськраду звернулася громадянка Галина Станецька з проханням розробити детальний проєкт території у районі вул. Медової Печери. Йдеться конкретно про вул. Медової Печери, 72 у Личаківському районі, а пропонована орієнтовна площа до опрацювання – 2,15 га.

Розглянувши звернення громадянки, міська рада ухвалила дозвіл на розроблення детального плану території у районі вул. Медова Печера.

«Немає підстав хвилюватися. Частина детального плану, який був відкритий, стосується існуючої житлової забудови. Це видно у проєкті ухвали, і він не зачіпає територію майданчику«Медової Печери» чи мотокросу», – запевнив Tvoemisto.tv Віталій Войтович.

«Детальний план розробляється і обговорюється громадськістю, тому будь-хто з мешканців на стадії громадських обговорень зможе запропонувати ідею чи зміни і їх застосують», – додав Віталій Войтович.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев у коментарі Tvoemisto.tv каже, що у міській раді підготували дві ухвали про детальні плани. Перша стосується громадянки, яка звернулася у міськраду про виготовлення плану детальної території, оскільки це її приватна забудова.

«Йде мова про те, що «червоні лінії» ріжуть ділянку приватного будинка, але це не є питання нової забудови чи якихось великих територій», – каже Антон Коломєйцев.

Щодо іншої ухвали, то вона націлена на те, аби змінити зону Ж3, яка є в районі «Медової Печери», і зробити цю зону рекреаційною.

«Потрібно зберегти ті ділянки, які, скажімо, згідно з плануванням є житловою зоною, на зону рекреаційну», – додає він.

За словами Антона Коломєйцева, міськрада робить це на запит мешканців. Наразі ухвалу готують та будуть пропонувати на наступні засідання до затвердження.

«Зачіпати будь-яку ділянку неправильно, це має бути рекреаційна зона. Про забудову в жодній ухвалі міської ради не йдеться взагалі», – каже він.

«Медова Печера» має велике значення для міста, оскільки там же роками відпочивають мешканці, а діти проводять своє дозвілля. Печера є штучною, її створили у 1850 році на місці каменеломні. Всередині неї все максимально природньо, освітлення є лише з вулиці. У печері є 3 кімнати, 4-та важкодоступна.

За ініціативи мешканців, з боку приватних будинків поставили огорожу й таблицю, що це зелена зона «Майорівка», також повністю розчистили територію, адже раніше там не можна було пройти.

Софія Шавранська

Фото і відео Тараса Бабенчука

The post Чергова забудова чи зона для відпочинку. Що чекає на пам’ятку «Медова Печера» у Львові first appeared on То є Львів..