Львівські реставратори відновили історичну браму-віяло на вулиці Захарієвича

У Львові відновили ще одні історичні двері-віяло на вулиці Захарієвича, 2. Двері особливі тим, що можуть відкриватися у дві сторони. Їх називають "віялом". Про це повідомили у пресслужбі ЛКП "Бюро спадщини у Львові".

У цьому будинку це вже другі двері, які мешканці відновили в межах програми співфінансування з містом.

"Двері були у незадовільному стані. Вони були скручені, через що їх довелося повністю розбирати і збирати заново. Дубова коробка була погано закріплена у стін. Мешканці користувалися, в основному, тільки правою частиною дверей. В процесі ремонту були відрегульовані автентичні завіси та міцно закріплена дверна коробка", – розповів майстер-реставратор Андрій Пулик.

Загальна вартість робіт становила 38 080 грн. З них місто оплатило понад 26 тисяч гривень, а мешканці — трохи більше 11 тисяч.

Це другі двері, які відновили мешканці в цьому будинку. У травні реставратори відновили головні фасадні дубові двері, які були в занедбаному стані.

Нагадаємо, з 2019 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці. Також розробили програму співфінансування історичних вікон (60% —платить місто, а 40% — власник).

Дізнатися як подати заявку можна на сайті ЛКП "Бюро спадщини" у розділі "Співфінансування".

Читайте також У Львові відновили дубову історичну браму У Львові відреставрували старовинні двері-віяло Читайте нас у Telegram: головні новини регіону