Уродженка Бродів стане першою жінкою, яка диригуватиме на світовому оперному фестивалі

Уродженка Бродів Оксана Линів стане першою жінкою, яка диригуватиме на Байройтському фестивалі – вперше за його 145-літню історію. Це найпрестижніший Оперний фестиваль у світі. Цьогоріч подія відбудеться 25 липня.

Як писав Galnet, Оксана Линів відкриє Ваґнерівський фестиваль у 2021 році з новою постановкою «Летючого Голандця».

Не маю слів, щоби пояснити, що я зараз відчуваю – це надзвичайно хвилююче та відповідально водночас! Таке запрошення є великою честю для мене!, – написала раніше Оксана Линів на своїй facebook-сторінці, коли дізналася про таку честь.

Новина про те, що у 2021 за диригентським пультом вперше стоятиме жінка, сколихнула культурний світ ще на початку минулого сезону. За 145 років існування фестивалю таке сталося уперше. Керівниця фестивалю і правнучка композитора Катаріна Вагнер до останнього тримала у таємниці ім’я диригентки як головну оперну інтригу року, яка є революційним прецендетном зламу гендерних стереотипів.

Додамо, Оксана Линів народилася у Бродах у 1978-му році. Вона є першою жінкою головною диригенткою Опери та філармонійного оркестру у місті Ґрац, засновницею та художньою керівницею фестивалю LvivMozArt, також засновницею та головною диригенткою Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.