Львів: Облрада виділила кошти на постраждалі від буревію школи

На знімку: голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимир Квурт.

На ремонт чотирьох приміщень шкіл, які найбільше постраждали від буревіїв, Львівська обласна рада виділила з бюджету розвитку 4,8 млн грн - це освітні заклади у селах Грімне, Конопниця, Словіта та в місті Золочеві, розповів голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимир Квурт.

Посадовець нагадав, що цього року громади отримали додаткову відповідальність за сферу освіти. На місцях зараз вишукують додаткові ресурси на зарплату вчителям, подекуди приймають непрості рішення про оптимізацію освітньої мережі, закуповують транспорт для школярів, повідомили в прес-службі Львівської облради.

Школа в селі Словіта, до прикладу, накрита пласким дахом. Досі батьки за власні кошти латали покрівлю, але після сильних дощів її треба цілком оновити. Схожі проблеми і в інших населених пунктах, місцева влада яких звернулася із проханням про надання фінансової допомоги. Відтак обласна рада допоможе відновити чотири найбільш знищені негодою будівлі шкіл.

У Львівській обласній раді зазначають, що відповідне рішення про виділення додаткових 4,8 млн грн депутати ухвалили під час сесійного засідання 13 липня.

Розпочати роботи можна буде лише після проведення тендерних процедур, а це більше ніж через місяць. Фактично до вересня триватимуть процеси виготовлення технічної документації, проведення експертиз, тендерних закупівель.

Володимир Квурт пояснив, що роботи, які необхідно виконати в приміщеннях шкіл технічно не складні, але витрати з бюджету на суму від 600 тис. до 2 млн грн передбачають проведення тривалих тендерних процедур.

«Сподіваємося, що підприємства-переможці зможуть розпочати ремонтні роботи вже на початку вересня і до 5-10 жовтня завершити. Якщо все буде зроблено ретельно й належним чином, то виконавець встигне впродовж вересня виконати весь об'єм запланованого», - наголосив Володимир Квурт.

На його думку, на майбутнє варто було б на рівні держави напрацювати спрощений законодавчий механізм оперативного розв'язання таких нагальних господарських проблем на місцях.

Олена КОВАЛЬСЬКА.Львівська область.

Фото прес-служби Львівської обласної ради.