У вересні у Львові відкриють площу Коліївщини після реконструкції. Фото

Про це повідомила “Ділу” начальниця відділу управління охорони історичного середовища ЛМР Маріанна Мороз.

Зараз також замощують середину площі та завершать роботу до кінця тижня. Загалом, до кінця серпня планують завершити усі роботи та відкрити її для людей 1 вересня.

“Перед реконструкцією були проведені археологічні дослідження. Віднайдені залишки старої криниці, яка була на площі. Також є залишки оборонного муру. Там, де є залишки історичних кам’яниць та межовий оборонний мур, буде відтрасовано у рівні мощення площі іншим типом покриття та розміщено ознакування з додатковою інформацією про знахідки. По периметру площі також використано історичну бруківку, яка була тут раніше. Буде багато озеленення — вздовж будівель будуть висаджені глід та грушки. Також передбачені кущі бруслини та троянд та інша низькоросла зелень. Крім того, у проєкті ми не будемо використовувати традиційних лавок, які встановлюють у Львові. Тут будуть окремі місця для сидіння у вигляді стільців. Площа стане дуже затишним місцем для відпочинку”, – розповіла Маріанна Мороз. Загальна вартість робіт становить 3 млн 632 тис гривень. У цю суму входить і роботи з будівельним підрядом, і технічний нагляд, і археологічні роботи.

Як повідомив директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик, ремонт відбувся в рамках проєкту “ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину”, який реалізовує управління охорони історичного середовища ЛМР спільно з ГО “Центр міської історії”, ГО “Лабораторія міського простору” та відділом культури Уманської міськради.

“Проєкт фінансувався Європейською комісією в Україні. Від європейських партнерів ми отримали близько 2 млн грн грантових коштів, а решту дофінансовували з міського бюджету”, – каже Павло Богайчик. Зазначимо, що у травні цього року під час реконструкції площі Коліївщини у Львові, де тривають археологічні роботи, Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба” знайшла фрагмент середньовічного Високого муру. Мур зберігся на висоту 1,2 метра, а над ним розташовані інженерні комунікації. Також в грудні 2020 року під час розкопок на площі Коліївщини археологи виявили рештки фундаментів будинку, кам’яне мощення пивниці, а також рештки криниці 1844 року. Нагадаємо, площа Коліївщини — одна з найменших площ у Львові. Розташована в історичному центрі міста, між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. Названа в пам’ять про Коліївщину. Її довжина становить близько 30 м, а ширина 23 м. Розташована в колишній єврейській дільниці Львова поблизу Простору Синагог та була одним з центрів щоденного життя дільниці.