У львівському палаці Потоцьких відновлять укладання шлюбів

Пілотний проєкт Міністерства юстиції "Шлюб за добу" діє вже 5 років. Відтоді укласти шлюб за 24 години у Львові можна на 3 локаціях: на "Арені Львів", в Шевченківському гаю та в аеропорту. Відзавтра, 23 липня, побратися можна буде ще й у палаці Потоцьких.

Єгор та Анастасія прилетіли з Польщі до Львова спеціально для того, щоб одружитися. Молодята кажуть, що так набагато швидше оформити шлюб.

"Дуже зручно. Треба тільки паспорт і якшо є військовий квиток, і заяву треба написати. В принципі все. Документів багато не треба", — каже Анастасія Пилипась.

Єгор та Анастасія подали документи до Шевченківського гаю. За 5 років там побрались більше 3 з половиною тисяч людей. Церемонії одруження за 24 години відбуваються у виставковому залі музею кожної середи та п’ятниці.

Шлюб тут беруть як українці, так і іноземці.

"Запам’яталося особливо як в нас були гості з Нігерії. Наречений, певно, був якимось дуже високопоставленим князем, його родина була в національному одязі. У нас все під відкритим небом тоді проходило. Коли почався сильний дощ, вони стояли під ним і навіть не кліпнули. Яка витримка і виховання!", — каже наукова співробітниця музею Людмила Мостюк.

Від початку року шлюб за добу у Львові зареєстрували 324 пари.

"Шлюби в Україні стали міцними, тобто кількість розірвань шлюбу значно зменшилася. Видно, що ті люди, які приходять подавати документи свої кроки зважено роблять. Це нас приємно тішить", — каже начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Львові Зиновій Старостінський.

Зараз щодня у Львові оформлюють від 30 до 40 шлюбів. Послуга "Шлюб за добу" коштує майже 3700 гривень.