На Львівщині відбувається перший всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії (ФОТО)

На Львівщині відбувається перший всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради. Упродовж 12-13 вересня на Львівщині триває перший Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина».

Місце проведення заходу – село Воля Якубова – пов’язане з іменами двох українських героїв різних епох – гетьмана Петра Сагайдачний та провідника ОУН Андрія Мельника.

Від імені Львівської обласної ради учасників та гостей фестивалю привітав депутат обласної ради Михайло Гичка.

«Популяризація давньої та новітньої історії України, створення сюжетів героїчних постатей в пісенній та поетичній творчості, підтримка сучасної української пісні та поезії історичного спрямування – це надзвичайно важлива мета фестивалю «Шабелина».

Народна мудрість говорить: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Тому шануймо і пам’ятаймо нашу історію, наших Героїв. Слава Україні!», – сказав Михайло Гичка.

У програмі дводенного фестивалю: історичні реконструкції бою 1915 року за гору Маківку і козацького бою часів Сагайдачного, музичні концерти українських «зірок», дефіле українських народних костюмів, вернісажі на історичну тему, майстер-класи з естрадно-виконавського та літературного мистецтва, екскурсії, частування українськими стравами та інше.

Фестиваль «Шабелина» планується проводити щороку.

Співорганізатор фестивалю – Львівська обласна рада.