У Львові провели акцію з безкоштовного чипування собак (відео)

У парку Погулянка провели виїзне чипування чотирилапих. Кожен охочий мав нагоду прийти на цю локацію до ветеринарів та безкоштовно вживити під шкіру собаці мініатюрний пристрій, за допомогою якого улюбленця можна буде у майбутньому ідентифікувати. Одним з першим клієнтів став Чак. Після необхідних процедур з реєстрації собаки та власників, що зайняло кілька хвилин, фахівці вже взялися до чипування хвостаня.

Власники розповіли, що вирішили у такий спосіб підстрахуватися, щоб собака не загубився.

Хоча він в нас не губиться, бо я постійно з ним на поводку, і без поводка теж гуляю, він завжди чоловіка проводжає на роботу. І він ніколи не губиться в нас. Але на всяк випадок, всяке буває. В нас люди зараз люди появилися, що просто крадуть, або вивозять в Лисиничі, або з Підбірців вивозять собак. Великих, малих, вівчарок вивозять, - розповіла власниця собаки Таїса Бойко.

Безкоштовне чипування стало можливим завдяки благодійникам з Великої Британії, які в межах співпраці з ЛКП "ЛЕВ" та організації "Dog-Friendly Сity" надали ветеринарам 5000 тисяч грантових чипів. За їхньої допомоги собака отримує власний, так би мовити, паспорт, за допомогою якого чотирилапого можуть впізнати у будь-якій країні світу. Експерти кажуть, що зазвичай є 2 ідентифікатори, за якими взнають власників тварини.

Це візуальний жетончик, який вішається на ошийник і він є найпростішим. Тобто собака загубилася зісканували жетончик, що займає 5 хвилин і це можна зробити будь-яким телефоном і повернули собаку власникові. Але є проблема, якщо собака втратила жетон, або втратила повністю весь ошийник і тут в нагоді стає власне чіп, тому що він є під шкірою і ніколи не губиться, - повідомила адміністраторка проекту безкоштовного та пільгового чипування собак у Львові Ольга Керилович.

Саме тому, кажуть експерти, він вважається 100% гарантією повернення собаки господарю. Окрім таких виїзних майданчиків можна чипувати й окремо у ЛКП "Лев" та ветклініках партнерів установи за попередньою реєстрацію. Завтра теж розгорнуть майданчик з чипування собак, але вже в сквері на вулиці Ряшівській. Там ветеринари пробудуть з 3-ї і до 6-ї години вечора.

Після завтра в неділю ми будемо в сквері на Сихові на сквері Гідності. Це теж чудова локація, яку знають місцеві і так само з 15:00 до 18:00. При собі необхідно мати свій паспорт, як власника, паспорт громадянина України або ID-картку та обов’язково ветеринарний паспорт собаки, - наголосила адміністраторка проекту безкоштовного та пільгового чипування собак у Львові Ольга Керилович.

Триватимуть такі виїзди до кінця вересня, а дізнатися про локації можете на сайті ЛКП «Лев». А загалом безкоштовно відбуватиметься ця процедура допоки не закінчаться грантові чипи. Після цього отримати цю послугу ви зможете у будь-які клініці для тварин, але вже за власний кошт. Вартість цієї процедури стартує від 400-т гривень.