У селі на Червоноградщині реставрують церкву з унікальними розписами (Фото)

У селі Цеблів Белзької громади триває реставрація дерев’яної церкви святих безсрібників Косми і Даміана. Відновлення храму розпочали у 2019 році, завершити планують наступного року.

Церква є пам’яткою архітектури національного значення. Її звели у 1862 році. З 1946-го року її парафія пішла у підпілля на понад 40 років, весь цей час приміщення храму використовували як колгоспну комору. Богослужіння у храмі відновили лише 1989 року.

Храм має унікальний старовинний український розпис, ба навіть зображені ангели, одягнені у вишиванки. З часом покриття церкви почало нищитися, відтак через дощі та сирість на розписах з’явилися тріщини та цівки.

Цьогоріч на відновлення храму в межах обласної програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області» передбачили 1 мільйон гривень, з яких уже профінансували 812 тисяч. Про це раніше повідомляли у пресслужбі Львівської ОДА.

У перший рік область профінансувала роботи на 2 мільйони гривень. 2020-го з обласної програми на реставрацію храму в Цеблеві грошей передбачено не було. Цьогоріч реставрацію ми продовжили. Завершити можна було б наступного року, якщо вдасться закласти в програму не менше 3,6 мільйонів гривень, – пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

За час, поки триває реставрація, підрядник зробив покриття піддашшя та замінив обшарювання між піддашшям та карнизом по всьому периметру церкви, крім входу. Завершили покривати ризницю, встановили вікна. До слова, від 2019 року, за результатами тендеру, роботи на об’єкті виконує Підприємство об’єднання громадян «Центр Комплекс». Загальна сума, яка, відповідно до тендеру, потрібна для реставрації, — 6 мільйонів 800 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.