У центрі Львова відкрили після реконструкції площу Коліївщини

У неділю, 12 вересня, у Львові після реконструкції, урочисто відкрили площу Коліївщини. Там встановили незвичні вуличні меблі та зробили тримовні написи на цямрині криниці про людей, які колись жили у цій історичній єврейській дільниці Львова.

Джерело: ZAHID.NET.

Реконструкція площі почалася ще навесні минулого року. За цей час там замінили усі інженерні мережі, переклали бруківку на проїжджій частині, замінили мощення тротуарів і самої площі, а також відновили криницю на тому місці, де вона була ще у ХІХ ст.

Так виглядає відновлена площа Коліївщини (фото ZAXID.NET та Романа Балука)

Відновлена на площі сучасна криниця є місцем пам’яті. На цямринні криниці можна побачити вибрані імена львів’ян та львів’янок, які мешкали довкола площі з кінця XIX і до Другої світової війни та були записані у адресні книги різних років. Їхні імена та професії написані ідиш, польською та українською мовами і передають насичене та сповнене змін життя цієї дільниці.

«Думаю, що ця криниця востаннє працювала десь на початку минулого століття. Вода важлива для нашого міста: важлива вода, важливі люди, важливе порозуміння і важлива співпраця. У моєму розумінні, цей простір – це простір сусідів. Сюди приходять люди різних національностей, різних віросповідань. Але вони почуваються тут дуже комфортно. Ця площа особлива. Вона дуже львівська і дуже красива», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

На відкриття оновленого громадського простору також прийшов головний рабин Львова та Західної України Мордехай Шломо Болд.

Нагадаємо, в травні, під час реконструкції площі Коліївщини у Львові археологи знайшли фрагмент середньовічного Високого муру, який був першою лінією оборони середньовічного Львова.

До слова, пл. Коліївщини, що між вул. Староєврейською та Братів Рогатинців, виникла у ранній австрійський період на місці старої єврейської дільниці. Первісно площа називалася Жидівською, а у 1871 році після переведення конскрипційної нумерації на вуличну її перейменували на пл. Векслярську. У 1944 році радянська влада змінила назву на пл. Коліївщини.

The post У центрі Львова відкрили після реконструкції площу Коліївщини first appeared on То є Львів..