З ініціативи депутатки шість з дев'яти комунальних підприємств Львова отримали зниження відсоткової ставки по договорах лізингу

Про це повідомила прес-служба фракції ЄС у Львівській міськраді.

Такий висновок можна зробити на підставі аналізу офіційної відповіді, яку отримала депутатка від департаменту економічного розвитку Львівської міськради, адже банк зменшив відсотки по лізингових договорах для шести з дев’яти комунальних підприємств Львова.

За рахунок цього лише у випадку КП АТП-1 банк відсоткову ставку з вересня зменшить на 1%, а отже економія за два місяці складе 946 000 гривень (договір лізингу закінчується у листопаді 2021 року). Тобто лише за два місяці бюджет розвитку Львова економить близько 100 тисяч гривень. У випадку інших п’яти КП відсоткову ставку було зменшено на два і більше відсотків.

Автобуси "Електрон", закуплені ЛМР у лізинг в 2018-у році.

Share to facebook

Share to twitter

Share to telegram

Share to viber

Ще для трьох комунальних підприємств банк залишив чинну ставку, адже її зменшення не передбачено умовами договору.

«Можемо лише уявити, якими значними були б суми економії для бюджету міста Львова, якби комунальні підприємства звернулися раніше до банку з проханням про зменшення лізингових ставок. Тому добре, що сталися такі зміни, оскільки це є величезна економія для нашого бюджету розвитку міста Львова. І саме бюджет розвитку - це ті кошти, за які ремонтують дахи, будинки, роблять майданчики, тощо. Тобто це ті кошти, за які будується комфорт для мешканців. І їх могло б у казні бути більше, якби вчасна реакція міських ЛКП та виконавчої влади Львова» - говорить депутатка ЛМР Тетяна Шевченко.

Зауважимо, «Вголос» писав про фінансові негаразди львівських комунальних підприємств, преш за все у сфері транспорту. Зокрема, за словами приватних перевізників, система е-квитка потребує бюджетної дотації у розмірі 1 мільярда грн на рік.

Нагадаємо, у червні депутатка Львівської міської ради від Європейської Солідарності Тетяна Шевченко звернулися до міського голови Львов із пропозицією, аби виконавчі органи влади подали запити щодо зменшення ставок по усіх лізингових угодах по всіх комунальних підприємствах міста Львова.

«Ми маємо комунальні підприємства АТП-1, Львівводоканал, Львівелектротранс, Ратуша-сервіс, клінічні міські лікарні, ШРП та інші. Майже кожне комунальне підприємство у нас має лізингової угоди з банком, ставки відсотків були і 20%, і 19%, і 18% - то дуже великі кошти для міста Львова», - пояснила тоді свою ініціативу Тетяна Шевченко.

Тетяна Шевченко: фото - Facebook

Міський голова дав доручення Департаменту економічного розвитку звернутись у банк та ініціювати зменшення лізингових ставок. Однак керівники комунальних підприємств листів у банк тоді так і не написали. Шевченко повторно у липні звернулась в Департамент економічного розвитку та отримала відповідь, що всі листи з проханням зменшити лізингову виставку для комунальних підприємств міста Львова - розіслані.

Минулого тижня депутатка отримала офіційну відповідь про те, що банк, отримавши звіти комунальних підприємств, переглянув та зменшив лізингові ставки для кожного з них настільки, наскільки це було можливо.