Біля Львова відкриють оновлену туристичну локацію «На Унтервалю»

У музейно-культурному центрі демонструватимуть минуле галицького села, в якому до 1939 року існували одразу чотири культури – українська, польська, німецька та єврейська.

Про це інформує пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

Share to facebook

Share to twitter

Share to telegram

Share to viber

Інтерактивна локація розкаже, як в селі зуміли поєднатися кілька різних культур. «На Унтервалю» планують відкрити на початку жовтня.

У фонді музею більше ста унікальних експонатів, які вдалося зібрати зусиллями місцевих активістів. Серед них – сакральні речі, стародруки, предмети побуту та меблі.

Розповідатимуть про побут українців, поляків, німців та євреїв, а також історії їх домівок. Відтворять деталі релігійних, кулінарних та обрядових традицій.

Варто зазначити, що на території Підгайчиків до 1939 року існувало два поселення. Крім українських Підгайчиків також був німецький Унтервальден. Згодом євреїв знищили під час Голокосту, а поляків та німців примусово виселили.

Пізніше Унтервальден перейменували в Підлісне, а через кілька років приєднали до Підгайчиків. Релігійні споруди інших народів знищили, а в будинки переселили депортованих українців.

Як писав «Вголос», упродовж 16-22 вересня у світі відбудеться Європейський тиждень мобільності. Долучається до заходу і Львів. З цієї нагоди в місті встановлять нові станції для паркування велосипедів.