Гори відходів та сморід: на Львівщині підприємець уже два роки палить шини без дозволів

У селі Гранки Кути, що входить до Новороздільської громади, впродовж двох років спалюють шини без належних дозволів та з порушеннями норм екологічної безпеки. Підприємець провадить господарську діяльність не отримавши висновків оцінки впливу на довкілля, а такий документ є обов’язковим і чітко регламентує умови діяльності, вказує як і коли робити заміри вмісту шкідливих речовин, як безпечно зберігати відходи.

Жителі села Гранки Кути розповіли, що намагаються вплинути на порушника ще з 2019 року, адже внаслідок спалювання коліс у селі постійно чути неприємний запах, дим та чад. Винуватець щоразу лише обіцяє впровадити заходи безпеки та зменшити шкідливий вплив на довкілля. Через безвідповідальність орендаря чоловіки з сусідніх із ділянкою домогосподарств самостійно встановили намет та почали перекривати проїзд, щоб не пропускати вантажівки на територію підприємства. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради.

У 2020 році, через брак необхідних розрахунків та замірів, департаментом екології та природних ресурсів було відмовлено підприємцю у виготовленні оцінки впливу на довкілля. Проте він повторно не звертався, та не надав нам відповідних показників. Тобто тепер підприємство функціонує без дозвільних документів, – розповів начальник відділу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Назар Сорока.

Напередодні, 13 вересня, на прохання громади територію підприємства відвідали члени комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, членкиня комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та член комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

Я звернулася до спеціалістів Державної екологічної інспекції у Львівській області, ми сьогодні побачили тут купи відходів. Фахівці зроблять заміри та візьмуть зразки ґрунту на аналіз. Треба вивести цей конфлікт у правове поле. Ми відстежуватимемо, як вирішуватиметься проблема, переглянемо звіти експертиз екологів та будемо звертатися у відповідальні інстанції, щоб припинити забруднення середовища, – зазначає зазначила депутатка ЛОР Анастасія Пляцок.

Керівник підприємства відмовився спілкуватися з комісією.

Результати досліджень будуть готові через два тижні, після цього буде відомо, наскільки забруднена територія.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.