З 1 жовтня жителі області з діабетом зможуть безкоштовно отримати інсулін

Пацієнти з діабетом з 1 жовтня зможуть безкоштовно отримати інсулін в аптеках області. Про це Суспільному повідомила пресслужба Національної служби здоров’я.

Що потрібно зробити, щоб безкоштовно отримувати інсулін

Пацієнт має звернутися до лікаря-ендокринолога, який працює амбулаторно. Саме він (не сімейний лікар, і не ендокринолог стаціонару) на основі поставленого діагнозу сформує індивідуальний план лікування і внесе його до електронної системи охорони здоров’я. У цьому плані має бути визначений тип та вид інсуліну, а також його дозування. У відповідності до індивідуального плану лікування лікар сформує електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт може звернутися до аптеки в будь-якому регіоні, яка співпрацює з НСЗУ. Там потрібно надати рецепт, або вказати його номер та код підтвердження. Та отримати препарат. Як виписати повторний рецепт?

За повторним рецептом можна звернутися як до того ж ендокринолога, так і до сімейного лікаря. Щоправда, змінити індивідуальний план лікування чи створити новий, а, відповідно, й електронний рецепт, може тільки лікар-ендокринолог.

Хто платитиме за інсулін

Вартість препаратів інсуліну аптекам відшкодує Національна служба здоров’я України згідно з підписаним договором.

До яких аптек можна звертатися?

«Перелік аптек, в яких можливо отримати інсулін за електронним рецептом, можна буде дізнатись у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 або на сайті. Ця інформація буде доступною після укладення договорів з аптеками», – йдеться в повідомленні пресслужби НСЗУ.